Ankieta – pomoc psychologiczna – dla pracowników

Badanie jest realizowane przez Forum Uczelni Technicznych w porozumieniu z Władzami Twojej uczelni. Jego głównym celem jest sprawdzenie na ile potrzebne są wsparcie i pomoc psychologiczna studentkom i studentom w czasie pandemii i odpowiednie zaplanowanie dalszych działań wspierających studentów. Nie będziesz musiała/musiał udzielać odpowiedzi umożliwiających identyfikację Ciebie, ale pamiętaj, że jeżeli potrzebujesz pomocy, możesz takie informacje zostawić. Powstały z ankiet raport będzie zawierał jedynie zagregowane dane. Wszystkie odpowiedzi na pytania są dobrowolne. Wypełnienie ankiety zajmie około 15 minut. Bardzo prosimy o szczere podejście do badania, jego wyniki pomogą nam pomóc! Weź pod uwagę swój stan obecny i sytuację dostępnej na Twojej uczelni pomocy psychologicznej w bieżącym roku 2021.

Sekcja ogólna

Chcemy sprawdzić, jakie czynniki w czasach pandemii mają wpływ na kondycję psychiczną pracowników uczelni wyższych. Wybierz pole zgodne z Twoją opinią, przy każdym z czynników.

Czy w trakcie roku akademickiego 2020/21 prowadził/a Pan/Pani zajęcia ze studentami?
Czy w trakcie roku akademickiego 2020/21 prowadził/a Pan/Pani zajęcia ON-LINE?
Zdecydowanie mniej przydatneRaczej mniej przydatneTak samo przydatneRaczej bardziej przydatneZdecydowanie bardziej przydatneNie wiem / Trudno mi powiedzieć
Zdecydowanie negatywnieNegatywnieTrudno powiedziećPozytywnieZdecydowanie pozytywnie
Motywacja do pracowania
Chęć zdobywania kompetencji w ogóle
Gotowość starania się o rozwój zawodowy
Poczucie dobrze wykorzystanego czasu w pracy
Poczucie dążenia do celu zawodowego
Poczucie rozwoju umiejętności
Poczucie zdobycia przydatnej wiedzy
Chęć nauczenia/pracy w formie online
Chęć nauczenia/pracy w formie tradycyjnej („stacjonarnej”)
Chęć nauczenia/pracy w formie hybrydowej
Docenienie kompetencji kadry uczącej
Koncentracja na nauce
Spokój o przyszłość zawodową
Gotowość zdobywania kompetencji również poza uczelnią
Zdecydowanie negatywnyNegatywnyTrudno powiedziećPozytywnyZdecydowanie pozytywny
Mój charakter
Choroby
Dieta
Używki
Aktywność fizyczna
Sposób spędzania wolnego czasu
Relacje z bliskimi/rodziną
Dobowy rytm (ilość snu)
Relacje koleżeńskie
Ogólny stan zdrowia
Sytuacja materialna/bytowa
Wymagania w pracy
Sposób organizacji zajęć na uczelni
Relacje ze studentami
Wymagania na uczelni
Informacje docierające z mediów
Rozwiązania (np. obostrzenia, program szczepień) przyjęte w Polsce

Funkcjonowanie punktów pomocy psychologicznej

Chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób oceniasz możliwość korzystania z pomocy psychologicznej. Odnieś się do poniższych twierdzeń.

Zdecydowanie się nie zgadzamNie zgadzam sięTrudno powiedziećZgadzam sięZdecydowanie zgadzam się
Zbyt długiŚredniOdpowiedniNie wiem
Jak długo czekał/a Pan/Pani na pomoc psychologiczną na Twojej uczelni?(wymagane)
Ile razy korzystał/a Pan/ Pani z pomocy psychologicznej w czasie pandemii w ogóle (nawet poza uczelnią)(wymagane)
Jak długo trzeba oczekiwać na pomoc psychologiczną na Pana/Pani uczelni?(wymagane)
W jakiej formie Pana/Pani uczelnia oferuje wsparcie psychologiczne? (wybierz wszystkie możliwości)(wymagane)
Z jakiej formy pomocy psychologicznej korzystał/a Pan/Pani NA UCZELNI podczas pandemii?(wymagane)
Z jakiej formy pomocy psychologicznej korzystał/a Pan/Pani POZA UCZELNIA podczas pandemii?(wymagane)
Zdecydowanie się nie zgadzamNie zgadzam sięTrudno powiedziećZgadzam sięZdecydowanie się zgadzam
Czy zauważa Pan/ Pani w swoim najbliższym otoczeniu na uczelni osoby wymagające wsparcia psychologicznego?(wymagane)

Kondycja osoby wypełniającej

W naszym badaniu ważne jest również to, aby dowiedzieć się więcej o osobach wypełniających naszą ankietę.

Czuję się dobrze fizycznie
Czuję się dobrze psychicznie
Lubię siebie, akceptuję to jaka/jaki jestem
Mam poczucie, że rozwijam się
Mam cele życiowe
Jestem niezależną osobą
Mam poczucie wpływu na swoje życie
Mam dobre relacje z ludźmi
Mam zasoby umożliwiające mi radzić sobie w trudnych sytuacjach
Nie odczuwamTak samo, jak przed pandemiąRzadziej teraz, niż przed pandemiąCzęściej teraz, niż przed pandemią
Bóle w ciele (np. głowy, brzucha)
Zaburzenia rytmu dobowego (zasypania i snu)
Brak energii, zmęczenie
Lęk, strach
Obawa o zdrowie, życie
Rozdrażnienie, złość
Smutek, żal
Osamotnienie
Gorsza kondycja
Doznawanie przemocy fizycznej
Doznawanie przemocy psychicznej
Niska motywacja do działania w życiu
Obniżona motywacja do nauki
Przekonanie o gorszych szansach w przyszłości
Problemy w nauce
Problemy w pracy
Gorsze warunki bytowe/finansowe
Stosowanie używek
Czy chorował(a) Pan/Pani na COVID-19?

METRYCZA

Prosimy Cię o podanie kilku danych, które pozwolą nam przygotować zbiorczy raport:
Płeć(wymagane)
Grupa pracownicza(wymagane)

Bardzo dziękujemy za podzielenie się swoimi opiniami! Pomoże nam to lepiej nieść pomoc w trudnych sytuacjach. Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy zostaw do siebie kontakt (pole nie jest obowiązkowe):