Nasze aktualności – Forum Uczelni Technicznych

26 marca 2018

X DNI DRUKU 3D

Interesujesz się drukiem 3D?
Twoje Koło Naukowe wykorzystuje drukarki 3D?
W takim razie nie może Cię zabraknąć na X Dniach Druku 3D, które odbędą się 10-12 kwietnia 2018 r. w Kielcach.

To świetna okazja do zapoznania się z nowinkami z tej dziedziny oraz zaprezentowania swoich projektów! #FUT zaprasza.

Więcej informacji: www.dnidruku3d.pl

29 stycznia 2018

ZJAZD FORUM UCZELNI TECHNICZNYCH W BIELSKU-BIAŁEJ

Od 22 do 25 lutego 2018 roku trwał zjazd Forum Uczelni Technicznych w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej.

W oficjalnym rozpoczęciu wziął udział również JM Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej Prof. dr hab. Jarosław Janicki, zastępca Prezydenta Miasta Przemysław Kamiński oraz Przewodniczący Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Tokarski, który uczestniczył również w obradach podczas Rady Starszych.

Czytaj więcej...

26 stycznia 2018

PRZEKAZANIE WŁADZY W FORUM UCZELNI TECHNICZNYCH

Władze statutowe Forum Uczelni Technicznych kadencji 2017 i 2018 na zaproszenie J.M. Rektora Politechniki Śląskiej prof. dra hab. inż. Arkadiusza Mężyka oraz Przewodniczącej Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej Barbary Balon uczestniczyli w spotkaniu związanym z przekazaniem doświadczeń w działalności Prezydium Forum Uczelni Technicznych w Gliwicach.

3 stycznia 2018

PREZYDIUM I KOMISJA REWIZYJNA KADENCJI 2018

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z Ordynacją Wyborczą Forum Uczelni Technicznych 1 stycznia 2018 roku rozpoczęła się nowa kadencja organów kolegialnych oraz organów jednoosobowych, która potrwa cały rok kalendarzowy.
Zmiana nie dotyczy Zjazdu.
Czytaj więcej...

1 stycznia 2018

Zjazdy Forum Uczelni Technicznych 2018


Prezydium oraz Komisja Rewizyjna Forum Uczelni Technicznych uprzejmie informuje,
iż w roku 2018 zostaną zwołane cztery Sesje Robocze FUT, które odbędą się podczas
niżej wymienionych zjazdów.

Czytaj więcej...

29 sierpnia 2017

Konferencja w formule Open Space

Prezydium oraz Komisja Rewizyjna FUT zapraszają na „Konferencję Roboczą FUT w formule OPEN SPACE”. Odbędzie się ona w dniach 15-17 września br. w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Czytaj więcej...

19 czerwca 2017

Konferencja Instytutu PWN „Postępowanie na wypadek ataku terrorystycznego”

Instytut PWN wraz z ekspertami Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas zapraszają przedstawicieli polskich uczelni wyższych na konferencję POSTĘPOWANIE NA WYPADEK ATAKU TERRORYSTYCZNEGO.

Czytaj więcej...

11 czerwca 2017

Wyniki konkursu KoKoN

Znamy zwycięzców II edycji konkursu KoKoN!
Podczas Sesji Roboczej na Akademii Morskiej w Szczecinie odbyła się uroczysta gala wydarzenia podczas, której zostały ogłoszone wyniki oraz wręczono nagrody.

Czytaj więcej...

4 maja 2017

II edycja konkursu kół naukowych KoKoN

Ogólnopolski Konkurs Kół Naukowych „KoKoN” skierowany jest do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. Ideą konkursu jest rozwój aktywności naukowej i społecznej wraz z integracją środowiska studenckiego, propagowaniem działalności naukowej oraz budowanie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce i firmami zewnętrznymi.

Czytaj więcej...

10 kwietnia 2017

Postulaty Forum Uczelni Technicznych ws. Ustawy 2.0

Forum Uczelni Technicznych nie chce biernie przyglądać się zmianom, które odbywają się na naszych oczach. Pragnie aktywnie włączyć się w proces tworzenia przyszłości polskiego szkolnictwa wyższego. Chcemy mieć możliwość wniesienia naszego wkładu w kreowanie środowiska, w którym przyjdzie działać naszym następcom” 

Czytaj więcej...