Nasze aktualności – Forum Uczelni Technicznych

25 marca 2017

Architektour 2017

Architektour 2017 | Bytom | 20-26.04.2017

Architektour to ogólnopolskie warsztaty architektoniczne organizowane przez Samorządy Studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz Fundację Na Dużą Skalę. Wydarzenie omija wielkie metropolie i pozwala uczestnikom poznać miasta nie pojawiające się zazwyczaj na pierwszych stronach gazet.

Czytaj więcej...

2 marca 2017

Sesja Robocza w Białymstoku

Pierwsza Sesja Robocza Forum Uczelni Technicznych kadencji 2017 została zorganizowana przez Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej.

Czytaj więcej...

9 stycznia 2017

Kadencja 2017

31 grudnia 2016 był ostatnim dniem działania Prezydium kadencji 2016. Z dniem 1 stycznia 2017 roku pracę rozpoczęło Prezydium wybrane podczas Zjazdu Wyborczego w Rzeszowie.

Czytaj więcej...

1 grudnia 2016

Magazyn Forum Uczelni Technicznych

Zapraszamy do lektury pierwszego numeru!

Czytaj więcej...

15 października 2016

Identyfikacja Wizualna Forum Uczelni Technicznych

Mamy przyjemność zaprezentować nową Identyfikację Wizualną Forum Uczelni Technicznych.

W jej skład wchodzą nie tylko poszczególne elementy identyfikacji potrzebne do pracy naszej struktury, ale przede wszystkim odświeżone logo.
Będzie ono używane równolegle w kilku wersjach zarówno w zakresie kolorów, jak i kształtu, co szczegółowo jest opisane w naszej Księdze Identyfikacji Wizualnej.

logo-FUT-PL-poziom-kolor-CMYK

Jest to ewolucja naszego dotychczasowego  znaku, którą od teraz będziemy systematycznie wdrażali.

Ze wszystkimi innymi wersjami logo oraz pozostałymi elementami, jakie będziemy od teraz wykorzystywali,
można zapoznać się w Księdze Identyfikacji Wizualnej, dostępnej poniżej.

Czytaj więcej...

9 października 2016

Materiał wideo z obozu POLIgon 2016

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału przygotowanego przez TVPW, mówiącego naszym projekcie.
#POLIgon2016 #FUT #Szkolenia #RozwójŚrodowiska

27 września 2016

Ministerstwo uznało nasz postulat!

Autor: Kpalion22 sierpnia złożyliśmy do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego naszą opinię o projekcie Rozporządzenia Ministra NiSW w sprawie warunków prowadzenia studiów.


W jej ramach postulowaliśmy o uwzględnienie zachowania zapisu “Program studiów powinien umożliwiać studentowi wybór modułów zajęć, którym przypisano punkty ECTS w wymiarze nie mniejszym niż 30% liczby punktów ECTS (…)”. Wnioskował o to również Parlament Studentów RP w swojej opinii do projektu rozporządzenia.

Czytaj więcej...

27 sierpnia 2016

Konferencja Robocza FUT w formule OPEN SPACE

Prezydium oraz Komisja Rewizyjna FUT zapraszają na „Konferencję Roboczą FUT w formule OPEN SPACE”. Odbędzie się ona w dniach 23-25 września br. w Warszawie.

Ze względu na formułę konferencji, dedykowana ona jest głównie do zarządów Samorządów. Podczas niej chcielibyśmy wypracować rozwiązania na wiele ważnych w życiu samorządów tematów. Pomimo tego, iż przygotowaliśmy już część zagadnień do zrealizowania np. z zakresu organizacji konferencji, imprez masowych czy jakości kształcenia, najważniejszymi tematami będą te, które wskażecie w formularzu rejestracyjnym.
 
Koszt za jednego uczestnika wynosi 100 zł. Limit miejsc na jedną Uczelnię to 3 osoby. Rejestracja rozpoczyna się 27 sierpnia, a kończy 9 września. 
 
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji. Jest to niesamowita okazja, aby wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o problemach, jakie pojawiają się na Waszych Uczelniach oraz wypracować gotowe rozwiązania na poruszane tematy.
 
Formularz rejestracyjny oraz program konferencji znajduje się na stronie: http://fut.edu.pl/openspace/
Wydarzenie na portalu facebook.com: https://www.facebook.com/events/693370300810305/

22 sierpnia 2016

Opinia do projektów Rozporządzeń MNiSW

Autor: KpalionW sierpniu do konsultacji społecznych trafiły kolejne projekty rozporządzeń Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ministerstwo przygotowuje przepisy m.in. pod kątem warunków prowadzenia studiów i kryteriów oceny programowej – obecnie są one udostępnione przez Rządowe Centrum Legislacji. Analizując owe projekty, wypracowaliśmy dwa postulaty, które z dniem 22 sierpnia przekazaliśmy do Ministerstwa.

Czytaj więcej...

4 sierpnia 2016

Students’ Science Conference

Inicjatywa objęta patronatem Forum Uczelni Technicznych.

Students’ Science Conference to prestiżowe, międzynarodowe wydarzenie organizowane przez Politechnikę Wrocławską, skierowane do wszystkich studentów i doktorantów. Spotkanie odbędzie się 22-25 września 2016 we Wrocławiu.
Czytaj więcej...