Poniższe informacje dotyczącą edycji KoKoN-u z roku 2019. Kolejna edycja rusza wkrótce – zapraszamy do śledzenia informacji!

Ogólnopolski konkurs KoKoN skierowany jest do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. Ideą konkursu jest rozwój aktywności naukowej i społecznej wraz z integracją środowiska studenckiego, propagowaniem działalności naukowej oraz budowanie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce i firmami zewnętrznymi. Organizatorem ogólnopolskiego konkursu KoKoN jest Forum Uczelni Technicznych.

KATEGORIE

PROJEKT INŻYNIERSKI

Dotyczy projektów, w których połączone ze sobą elementy, mechanizmy i systemy tworzą sprawne konstrukcyjnie urządzenie, budowle, maszyny, pojazdy.

 

BADANIA NAUKOWE

Dotyczy projektów badawczych w obszarze: technologie materiałowe, chemia, biotechnologia, fizyka, matematyka.

 

IT

Obejmuje projekty informatyczne w zakresie informatyki i cyfryzacji.

 

 KONFERENCJA

Kategoria przeznaczona dla Kół Naukowych, które zorganizowały konferencje, sympozja bądź kongresy o charakterze naukowym lub popularyzatorskim. Dotyczy to przede wszystkim konferencji o charakterze ogólnopolskim oraz regionalnym.

 

INNOWACJA I NOWE TECHNOLOGIE

Dotyczy projektów, które rozwiązały problem lub realizowały rozwiązania innowacyjne w obszarze nauk technicznych. Kategoria obejmuje również zaawansowane rozwiązania w technologii, a także zastosowanie w praktyce najnowszych zdobyczy nauki.

 

NAGRODA INTERNAUTÓW

Kategoria, w której nagroda przyznawana jest przez internautów dla wszystkich KÓŁ Naukowych biorących udział w Konkursie KoKoN.

WAŻNE DOKUMENTY