Ogólnopolski konkurs KoKoN skierowany jest do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. Ideą konkursu jest rozwój aktywności naukowej i społecznej wraz z integracją środowiska studenckiego, propagowaniem działalności naukowej oraz budowanie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce i firmami zewnętrznymi. Organizatorem ogólnopolskiego konkursu KoKoN jest Forum Uczelni Technicznych.

KATEGORIE

PROJEKT INŻYNIERSKI

Dotyczy projektów, w których połączone ze sobą elementy, mechanizmy i systemy tworzą sprawne konstrukcyjnie urządzenie, budowle, maszyny czy pojazdy.

 

BADANIA NAUKOWE

Dotyczy projektów badawczych w obszarze: technologie materiałowe, chemia, biotechnologia, fizyka, matematyka.

 

CYFRYZACJA

Obejmuje projekty informatyczne w zakresie informatyki i cyfryzacji.

 

 EDUKACJA

Dotyczy kół naukowych, które w swoich działaniach podejmują się rozpowszechniania wiedzy z zakresu danej dziedziny, wśród studentów bądź uczniów celem zwiększania świadomości lub popularyzacji nauki

 

INNOWACJA I NOWE TECHNOLOGIE W EKOLOGII

Dotyczy projektów, które rozwiązały problem lub realizowały rozwiązania innowacyjne w obszarze nauk technicznych w aspektach ekologicznych. Kategoria obejmuje również zaawansowane rozwiązania w technologii, a także zastosowanie w praktyce najnowszych zdobyczy nauki w zakresie ekologii.

 

FUT FAVOURITE

Internauci wybierają trzy najlepsze projekty ze wszystkich zgłoszonych, z których następnie Kapituła konkursowa wybiera zwycięzcę.

WAŻNE DOKUMENTY