Kościuszkon
Na wydarzeniu odbędą się targi pracy, na których będzie możliwość rozmowy z przedstawicielami firm z branży IT, oraz wzięcia udziału w ciekawych prelekcjach organizowanych przez przedstawicieli firm oraz nauczycieli Politechniki Krakowskiej. Wszystkie atrakcje będą dostępne przez 2 dni.
Informacje o turnieju:




Dla uczestników przewidujemy paczki gadżetów, dedykowane prelekcje przed turniejem, pizzę i ciepły posiłek rano, napoje oraz strefę odpoczynku. Udział zarówno w turnieju jak i prelekcjach jest bezpłatny. Ruszamy 5 marca o godzinie 11:00 w Klubie Kwadrat. Zakończenie wydarzenia przewidujemy na poniedziałek 6 marca w godzinach popołudniowych.
Obserwuj nas na wydarzeniu, żeby nie ominęły Cię żadne informacje: https://www.facebook.com/
II edycja targów pracy innowacyjnej gospodarki Work&Science Forum
Co będzie dostępna dla Was, uczestników wydarzenia Panele eksperckie
Spotkania online z partnerami targów i sesje Q&A
Targi pracy dla sektora innowacyjnej gospodarki
Baza ofert pracy
Udział w targach pracy Work and Science Forum jest zupełnie darmowy
Wystarczy uzupełnić formularz zgłoszeniowy
https://wsforum.gridaly.com/
Jakie wydarzenia będą towarzyszyć targom pracy Work and Science Forum Kadry Przyszłości – 5 Lat Doktoratów Wdrożeniowych | 21 października | AGH w Krakowie
Young Scientist Day | 24 października | Wrocław
Zakończenie z Gridaly Podsumowanie | 7 listopada | Katowice
VIII Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych ZUT w Szczecinie
Zapraszamy na kolejną VIII edycję Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych ZUT w Szczecinie organizowaną przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Santander Universidades. Sesja odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2022 r. (on-line).
Szczegółowe informację pod adresem: www.osskn.zut.edu.pl
Nasza Sesja to okazja do:
• zaprezentowania wyników badań prowadzonych przez Studenckie Koła Naukowe;
• zdobycia kompetencji z zakresu wystąpień publicznych;
• wymiany poglądów i doświadczeń;
• poznania ludzi z podobnymi zainteresowaniami z innych uczelni;
• zdobycia uznania w oczach innych.
Tegoroczna Sesja będzie:
• całkowicie bezpłatna dla wszystkich uczestników;
• studenci otrzymają materiały konferencyjne on-line oraz upominki (w liczbie nie mniejszej niż dla 300 zarejestrowanych osób, które referowały prace podczas Sesji);
• autorzy najlepiej ocenionych prac otrzymają dodatkowo atrakcyjne nagrody.
Prace naukowe będą przedstawiane w sekcji referatowej i sekcji posterowej w następujących blokach tematycznych:
1. Blok Architektury i Budownictwa;
2. Blok Biomedyczny;
3. Blok Chemiczny;
4. Blok Ekonomiczno-Prawny;
5. Blok Roślinno-Przyrodniczy;
6. Blok Techniczny;
7. Blok Zwierzęcy;
Warunkiem uczestnictwa jest do 30 października 2022 r.;
– zarejestrowanie się na platformie Santander Scholarships;
– potwierdzenie udziału w Sesji przez kliknięcie linku wysłanego e-mailowo za pośrednictwem platformy Santander Scholarships;
– przesłanie streszczenia referatów lub posterów w wersji elektronicznej oraz oświadczenia o przekazaniu praw autorskich na poniższe adresy:
– Blok Architektury i Budownictwa – e-mail: b.arch-bud@zut.edu.pl
– Blok Biomedyczny – e-mail: b.bio@zut.edu.pl
– Blok Chemiczny – e-mail: b.chem@zut.edu.pl
– Blok Ekonomiczno-Prawny – e-mail: b.eko-praw@zut.edu.pl
– Blok Roślinno-Przyrodniczy – e-mail: b.ros-przy@zut.edu.pl
– Blok Techniczny – e-mail: b.tech@zut.edu.pl
– Blok Zwierzęcy – e-mail: b.zwie@zut.edu.pl
Studentpro.pl
Zbliża się początek roku akademickiego, a wraz z nim rusza nowa inicjatywa: StudentPro.pl. Będą to artykuły oraz podcasty skierowane do proaktywnych studentów zaangażowanych w koła naukowe, organizacje i samorządy studenckie.
Tematyka podejmowana w artykułach i podcastach to m.in:
pozyskiwanie funduszy,
budowanie zespołów wolontariuszy,
realizacja projektów,
promocja i dbanie o wizerunek.
Cały projekt ma również na celu zachęcać młodych ludzi do angażowania się społecznie.
www: studentpro.pl
FB: facebook.com/StudentPropl/
IG: instagram.com/studentpro.pl/
IN: linkedin.com/in/nawirski
Gala Aktywności Środowiska Politechniki Łódzkiej
Główną ideą Gali Aktywności Środowiska Studenckiego Politechniki Łódzkiej jest docenienie i zaprezentowanie działań studentów oraz osób powiązanych z Politechniką Łódzką. Jest to już kolejna edycja tego wydarzenia, które od 2018 roku zostało na stałe wpisane w studenckie tradycje.
Impreza jest najlepszą okazją do docenienia pracy osób, które mają bezpośredni wpływ na rozwój Uczelni oraz angażują się w jej życie. Laureaci imprezy budują również pozytywny wizerunek Politechniki Łódzkiej wśród wszystkich uczelni wyższych w Polsce, dlatego tym bardziej zasługują oni na wyróżnienie!
Przyznawane w ramach wydarzenia nagrody są świetną motywacją do dalszej pracy zarówno dla osób nagrodzonych podczas imprezy, a także innych ambitnych studentów, którzy mają szansę zostać nagrodzeni w przyszłych edycjach.

Koncert charytatywny "Studenci dla Ukrainy"
Koncert charytatywny „Studenci dla Ukrainy” jest inicjatywą Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej mającą charakter podziękowania dla wszystkich studentów oraz pracowników Politechniki Gdańskiej zaangażowanych w zbiórkę rzeczy dla uchodźców z Ukrainy.
Wieczorem 24 kwietnia na scenie Akademickiego Klubu Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa” wystąpi piętnastu muzyków z Trójmiasta, chcących swoją twórczością okazać wdzięczność wolontariuszom oraz osobom związanym z akcją #SolidarnizUkrainą. W trakcie przerw koncertowych, we współpracy z Fundacją Gdańską przeprowadzona zostanie licytacja charytatywna, podczas której wylicytowane zostaną przedmioty przekazane organizatorom przez społeczność akademicką Politechniki Gdańskiej. Wydarzenie zakończy część rozrywkowa, z konkursami oraz atrakcjami dla studentów. Wszystkie zebrane środki przekazane zostaną na rzecz akcji “Gdańsk Pomaga Ukrainie”.
Link do zbiórki: https://ukraina.
Konkurs POWER TOWER na Politechnice Koszalińskiej
Koło Naukowe IKS działające na Politechnice Koszalińskiej po raz szósty organizuje konkurs POWER TOWER. Jak co roku zapraszamy uczniów i studentów do zmagań w kategorii Tradycyjnej – wieża klejona z balsy, oraz Nowoczesnej – wieża drukowana 3D. Podczas wydarzenia macie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w projektowaniu i modelowaniu konstrukcji kratowych. Przygotowane modele zostaną sprawdzone pod kątem wytrzymałości. Nauka i świetna zabawa gwarantowane.
ЗА ВАШЕ І НАШЕ МАЙБУТНЄ | ZA PRZYSZŁOŚĆ WASZĄ I NASZĄ
ЗА ВАШЕ І НАШЕ МАЙБУТНЄ | ZA PRZYSZŁOŚĆ WASZĄ I NASZĄ to cykl warsztatów, który pozwoli dostarczyć uczestnikom praktycznych umiejętności, które pomogą przystosować się do nowej sytuacji oraz rozpocząć nowe życie w Polsce.
Podczas czterodniowych warsztatów uczestnicy pozyskają cenne narzędzia, które będą mogli wykorzystać w przyszłości. Będzie to także idealna okazja, by nabyć kwalifikacje niezbędne do rozpoczęcia pracy.
Wśród metod szkolenia znajdą się m.in.: warsztaty, ćwiczenia praktyczne, prezentacje multimedialne oraz inspirujące rozmowy z prelegentami z wieloletnim doświadczeniem. Nie zapominając o najmłodszych – odbędą się specjalne pokazy i warsztaty prowadzone przez Koła Naukowe Politechniki Warszawskiej.
W czasie całego wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rzecz Ukrainy. Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/sspwdlaukrainy

Skill Up! XII - Konferencja szkoleniowo-integracyjna SSPŁ
Już w dniach 8-9 kwietnia odbędzie się XII odsłona Konferencji szkoleniowo – integracyjnej Skill Up! Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej, podczas której uczestnicy będą mieli okazję nabyć wiedzę z takich zakresów jak:
• Tworzenie grafik
• Pozyskiwanie partnerów
• Promocja w social-media
• Autoprezentacja
• Warsztat lidera
• Zarządzanie projektami
Liczymy, że powrót wydarzenia do formy stacjonarnej zapewni jeszcze większą dawkę emocji i pozytywnie wpłynie na zaangażowanie samorządowców.
Warto nadmienić, że osoby działające w organizacji to grupa najbardziej aktywnych studentów Politechniki Łódzkiej, dla których studia to czas rozwijania swoich zainteresowań i pasji oraz działania na rzecz innych. Dzięki temu dbają o rozwój osobisty i kształtują swoją osobowość w kontekście ścieżki kariery.

Dzień Wydziału EEIA 2022
Nadchodzi długo wyczekiwane wydarzenie – Dzień Wydziału EEIA 2022!
Dzień Wydziału, jest to specjalne wydarzenie, które nie tylko promuje nasz Wydział, ale też umożliwia poznanie potencjalnych pracodawców oraz zapewnia dobrą zabawę.
⇒ Ta szósta edycja będzie wyjątkowa, bo w formie HYBRYDOWEJ ⇐
Już 29 marca nadejdzie świetna okazja, aby:
- wziąć udział w interesujących szkoleniach,
- poznać potencjalnych pracodawców i ich oferty staży,
- zapoznać się i dołączyć do jednego z naszych niesamowitych Studenckich Kół Naukowych,
- rozpocząć wspaniałą przygodę z najlepszą Wydziałową Radą Samorządu WEEIA!
Jeśli to dla Was nadal mało – szykujemy niezapomnianą 4 edycję hackathonu EEIA JAM!
Wystarczy, że zbierzecie zespół już teraz, a w dniach 18-20 marca będą na Was czekać:
- 36 godzin rywalizacji w tworzeniu aplikacji i gier komputerowych,
- nowe znajomości,
- atrakcyjne nagrody i niezapomniane przeżycia!
Drodzy uczniowie szkół średnich!
Dzień Wydziału EEIA to wydarzenie nie tylko dla studentów. Nadal nie wiecie który kierunek studiów byłby dla Was najlepszy? Zastanawiacie się co oprócz nauki może Was ciekawego spotkać? Jeśli na przynajmniej jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście TAK, to wydarzenie jest dla Was.
Już 29 marca:
- będziecie mieć możliwość zapoznania się z naszą ofertą studiów, a także poznać nasz Wydział,
- zapoznacie się z osiągnięciami naszych Studenckich Kół Naukowych, do których będziecie mogli dołączyć już od października,
- będziecie mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych wykładach i przekonać się czy to coś dla Was!
Ponadto dla dociekliwych będzie możliwość wzięcia udziału w Q&A ze studentami, gdzie postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania!
Widzimy się już 29 marca.
Czekamy na Was!
Link do wydarzenia: https://www.
Patronaty archiwalne
W dniach 26-28.11.2021 r. odbędzie się trzydniowy cykl prelekcji oraz szkoleń Inżynier z Kulturą 2021. Poruszana tematyka będzie dotyczyła szeroko pojętej etykiety kulturowej oraz zagadnień biznesowych. Wydarzenie jest dedykowane dla wszystkich studentów Akademii Górniczo – Hutniczej oraz jej absolwentów. Celem projektu jest przybliżenie uczestnikom istoty kompetencji miękkich w środowisku biznesowym oraz ich praktyczne zastosowanie podczas prowadzonych przez specjalistów warsztatów. Inżynier z Kulturą 2021 to przede wszystkim teoria i praktyka w jednym. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać teoretyczne podstawy, by następnie móc wykorzystać nabytą wiedzę podczas warsztatów szkoleniowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-28.11.2021 r. w Centrum Dydaktyki AGH (Budynek U2), znajdującego się przy ulicy. Reymonta 7 w Krakowie. Zapisy na wydarzenie możliwe są na stronie: https://app.evenea.pl/event/izk2021/. Szczegółowy harmonogram prelekcji oraz warsztatów dostępny jest na Facebooku Inżyniera z Kulturą: https://www.facebook.com/inzynier.z.kultura.agh oraz na stronie internetowej: https://www.inzynierzkultura.pl/.
Granice mogą być różne – kulturowe, społeczne, ekonomiczne, technologiczne, fizyczne, psychologiczne, wiekowe etc. Czy jesteśmy w stanie je przekraczać? Co możemy zrobić by poczuć wolność od ograniczeń? Pod hasłem tegorocznej edycji kryją się prelegentki i prelegenci oraz idee, które w różnych obszarach swojego działania przekraczają granice możliwości, wyobraźni czy wybijają się z codziennej rutyny życia. Forum Uczelni Technicznych ma zaszczyt być patronem medialnym TEDxLublin Zapraszamy do wzięcia udziału- ostatnia szansa na zdobycie biletów bo wydarzenie jest już dzisiaj! Tych, którym się nie uda pocieszamy – na naszym Instagramie będzie można śledzić wydarzenie, dzięki czemu poczujecie się jakbyście tam byli! Idealnie prawda?
Forum Uczelni Technicznych objęło patronatem Sesję Mistrzów na Politechnice Krakowskiej. Jest to wydarzenie towarzyszące Uczelnianej Studenckiej Sesji Kół Naukowych. W związku z ograniczeniem działalności Uczelni przez pandemię koronawirusa wielu studentów, przede wszystkim tych z pierwszego roku, nie miało okazji zapoznać się ze studenckim ruchem naukowym. Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej zaprosił do udziału w wydarzeniu najlepsze koła naukowe ze wszystkich Wydziałów. Każde z nich będzie miało możliwość zaprezentowania swojej działalności, osiągnięć oraz planów na przyszłość, zachęcając przy tym studentki i studentów do angażowania się w dodatkowe działania na Politechnice Krakowskiej.
Sesja Mistrzów debatą wprowadzającą „Rola PK we wsparciu najzdolniejszych studentów”, w której wezmą udział JM Rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr. hab inż. Andrzej Białkiewicz, Kierownik FutureLab mgr Monika Firlej-Balik, Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości mgr Agnieszka Gołąb oraz przedstawiciel Biura Karier mgr Maja Ziętara. Na koniec wystąpi gwiazda-niespodzianka, znana z działalności na portalu YouTube.
Gala Aktywności Środowiska Studenckiego Politechniki Łódzkiej 2021 jest przedsięwzięciem, którego podstawową ideą jest zaprezentowanie i docenienie działań studentów.
Pierwsza edycja wydarzenia miała miejsce w 2018 roku! Obecnie Gala wpisana jest na stałe w studenckie tradycje Politechniki Łódzkiej. Jest ona doskonałą okazją do doceniania i wyrażenia uznania wobec pracy i zaangażowania osób, które mają wpływ na rozwój uczelni, a także na budowanie jej pozytywnego wizerunku wśród uczelni wyższych w Polsce. Istotny element uroczystości stanowi prezentacja i wyróżnienie najbardziej innowacyjnych i zróżnicowanych pod względem kategorii projektów zrealizowanych przez Koła Naukowe. Podczas wydarzenia nagrodzeni zostaną także wybitni studenci wyróżniający się w dziedzinie sztuki, nauki, czy też biznesu.
Pokaz Talentów Politechniki Warszawskiej 2021! Już 1 czerwca, najbardziej uzdolnieni studenci uczelni , zwycięzcy eliminacji w swoich jednostkach, wezmą udział w Finale i zaprezentują swoje talenty na koncercie z transmisją na żywo w Centralnym Klubie Studentów Politechniki Warszawskiej ‘Stodoła’ Nie możecie tego przegapić!

Hackathon to wydarzenie kierowane do programistów, grafików, kierowników projektów i innych osób zajmujących się na co dzień tworzeniem oprogramowania oraz związanymi z tymi środowiskiem. Idea wydarzenia polega na podzieleniu specjalistów w zespoły, które pracują ciągle przez dobę nad rozwiązaniem przedstawionego im problemu.







Drodzy miłośnicy dobrych grzybów i herbaty! Nadeszła jesień, deszcz popadał….. czas wybrać się ma grzyby! Niestety na Politechnice Warszawskiej nie ma miejsc, z których wrócimy z pełnym koszykiem tych przysmaków dlatego….. Już 17 października 2021 roku widzimy się na największym grzybobraniu tej jesieni.
Tego roku TEDxAGHUniversity powraca, w całkowicie nowym stylu! Nieraz, dzięki 18-minutowym prelekcjom doznałeś olśnienia i Twoje dotychczasowe myślenie zmieniło się o 180º? TEDxAGHUniversity 2021 wyzwoli w Tobie kreatywną duszę! Dzięki trzem blokom tematycznym, każdy znajdzie idealną inspirację dla siebie. Celem jest rozwijanie „ideas worth spreading” pod motywem, który zna całe AGH – WIEDZA, PASJA, WIĘŹ.
Kopalnia Talentów AGH, czyli studencki talent show! Jest to konkurs, którego celem jest zaprezentowanie swojego niepowtarzalnego talentu i możliwość pokazania się na wielkiej scenie. Wśród studentów uczelni technicznej, jaką jest Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, oprócz inżynierskich i programistycznych umysłów skrywa się wiele artystycznych dusz i to właśnie te osoby chcemy promować. Castingi, przeprowadzone w marcu, pozwoliły nam na wybór laureatów, którzy już niebawem zawładną sceną największego klubu w Krakowie, Akademickiego Centrum Kultury – Klubu Studio. Jury, składające się ze znanych osobistości, spośród finalistów wybierze zwycięzców, którzy zyskają wielką sławę i zostaną odpowiednio nagrodzone. Dodatkowo artysta lub zespół, w wyniku głosowania widzów, otrzyma nagrodę publiczności. Wszystko to już niebawem. Zapraszamy bardzo serdecznie na Wielki Finał Kopalni Talentów AGH już 11 maja 2021 roku.

Red Bull Basement to globalna platforma przeznaczona dla studentów, którzy w otaczającej ich rzeczywistości dostrzegają możliwość wprowadzania innowacji. Program obejmuje szkolenia i opiekę mentorską na kolejnych etapach pracy nad pomysłami. Projekt zakończony się globalnymi warsztatami, w których wezmą udział twórcy najlepszych pomysłów.

Studencka Konferencja Naukowa to miejsce, w którym możesz dzielić się swoją pracą naukową, odkrywać nowe możliwości między różnymi dziedzinami badań, nawiązywać nowe przyjaźnie ze studentami z całej Europy i opowiadać o pierwszych sukcesach w swojej karierze naukowej. Jest to jedyna w swoim rodzaju konferencja, której celem jest wspieranie młodych naukowców i jest to zdecydowanie najtańsza możliwość udziału w takim.
Napój czy jednak potrawa będąca zupą? Początki sięgają mitologii chińskiej, w której cesarz Sennong znany z umiejętności uprawy roślin oraz medycyny ziołowej zapoczątkował sztukę parzenia herbaty. Przez wiele lat sposoby na spożywanie ulegały modyfikacjom, najczęstszymi z nich było żucie świeżo zerwanych liści czy najbardziej popularne zalewanie wrzącą wodą. Jednym z równie istotnych zastosowań jakie miała herbata jest użycie jej jako bazy do zupy. W południowych Chinach do wywaru dodawano różne składniki jak ryż, imbir lub sezam. Cha Yi czyli sztuka parzenia herbaty jest niezwykle zakorzeniona w całej historii Chin. Odnosi się bowiem do fundamentów społeczeństwa. Moralność, filozofia oraz religia stały się nierozłączne z kunsztem spożywania herbaty i właśnie w takim połączeniu stały się medium do zrozumienia prawdy i konotacji życia. Artyzm w całej ceremonii wymaga niezwykłego skupienia i samodoskonalenia umiejętności. Zapraszamy na udział w wydarzeniu organizowanym przez Klub Herbaty Politechniki Warszawskiej, w którym dowiecie się więcej o historii, tradycji, sztuce i manierach spożywania chińskiej herbaty

Studencka Kultura! – spotkania z kulturą online to projekt tworzony przez Fundację Samorządu Studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w ramach wsparcia ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Dzięki nim udało się zorganizować różnorodne wydarzenia kulturalne w nowej formie – możliwe jest wyłącznie uczestnictwo za pośrednictwem sieci. Wydarzenia są całkowicie darmowe, skierowane głównie do studentów i społeczności akademickiej.
Wrocławski Dzień Młodego Elektryka jest to wydarzenie adresowane do młodych osób, którzy uczą się w techniku bądź liceum. Podczas tego dnia, dla uczestników przeprowadzany zostanie wykład o tematyce związanej z elektrotechniką oraz laboratoria, które będą prowadzone przez członków Akademickiego Koła SEP działającego przy Politechnice Wrocławskiej pod opieką Pracowników naukowych PWr. Jedną z atrakcji również jest to, że studenci oprowadzają uczniów po murach naszej Uczelni. W tym dniu pokazywane są im różne laboratoria od Laboratorium Robotyki po Laboratoria Inteligentnych Instalacji, gdzie młodzi ludzie mogą oswoić się z laboratoriami, a także zaznajomić z atmosferą panującą na Naszej Uczelni. Wydarzenie odbędzie się w dniu 26 marca 2019.

I edycja wydarzenia organizowanego przez Fundację INOTECH, będzie miała miejsce 25 sierpnia 2020 roku, a cała konferencja odbędzie się w formie online. MIK-21 jest unikalnym przedsięwzięciem Fundacji INOTECH, które z pewnością wejdzie na stałe do polskiego ekosystemu konferencji naukowych, będąc miejscem wymiany opinii i spostrzeżeń oraz polem do pracy nad innowacjami i konkurencyjnością polskich rozwiązań.
Całe wydarzenie rozpocznie się wspólnym spotkaniem, dla wszystkich uczestników oraz partnerów, następnie będzie podzielone na bloki tematyczne, które obejmują takie aspekty jak: zarządzanie, ekonomia, finanse, ekologia, prawo, nowoczesne technologie, czy innowacje.
Po zakończeniu Konferencji będzie wydana monografia, przez Instytut Naukowo-Wydawniczy „SPATIUM” sp. z o.o. który specjalizuje się w wydawaniu monografii naukowych i podręczników akademickich z zakresu nauk technicznych, ekonomicznych, pedagogicznych, humanistycznych i medycznych.
Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące Konferencji są dostępne na stronie internetowej www.inotech.org.pl, a zainteresowani studenci dodatkowo mogą kontaktować się z komitetem organizacyjnym MIK-21 poprzez adres mailowy: mik21@inotech.org.pl.

Na Politechnice Warszawskiej funkcjonuje obecnie ponad 100 Kół Naukowych i Organizacji Studenckich, działających we wszystkich dziedzinach nauki i techniki – od biotechnologii, przez wytwarzanie nowoczesnych materiałów, aż po konstrukcję zaawansowanych technologicznie robotów i pojazdów, a także organizację ciekawych projektów urozmaicających życie studenckie. Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „KONIK” umożliwiają nowym studentom zapoznanie się z ich działalnością, a tym samym znalezienie sobie miejsca, w którym student jest w stanie zaspokoić swoje ambicje.
Więcej informacji: konik.sspw.pl

EBEC Poland 2019 to trzynasta polska edycja Europejskiego Konkursu Inżynierskiego EBEC. Przez uczestnictwo w konkursie studenci z 6 uczelni technicznych w Polsce mogą sprawdzić wiedzę teoretyczną, którą zdobyli na studiach, w praktycznych problemach i zadaniach. Drużyny biorą udział w jednej z dwóch kategorii: Case Study, gdzie ich zadaniem jest podanie analitycznego rozwiązania danego problemu, oraz Team Design, w którym głównym celem jest zbudowanie z dostępnych materiałów maszyny lub urządzenia, które spełni kilka danych zadań. Pod koniec uczestnicy obu kategorii muszą zaprezentować wyniki swojej pracy przed jury, składającym się z przedstawicieli uczelni, partnerów merytorycznych oraz firm. W celu podkreślenia międzynarodowej rangi naszego konkursu prezentacje odbywają się w języku angielskim. Zwycięzcy konkursu w obu kategoriach staną przed szansą na rywalizację z drużynami z całej Europy w czasie Wielkiego Finału w lipcu tego roku, w Turynie!
Więcej informacji: www.ebec.pl

SMART MEDIUS HACKATHON to wydarzenie, podczas którego powstaną nowe rozwiązania z obszaru medycznego z uwzględnieniem poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Rzeszowa. Inicjatywę zapoczątkowało Centrum Medyczne MEDYK we współpracy z Miastem Rzeszów (Rzeszów Smart City). Założeniem hackathonu jest skupienie ludzi z branży: programistów, grafików, inżynierów, projektantów stron internetowych oraz pasjonatów oprogramowania w celu stworzenia użytecznego programu z obszaru medycyny i zdrowia.
Więcej informacji znajdziecie już wkrótce na www.mediushackathon.pl
Rejestracja: https://hackathonrzeszow.evenea.pl/

„Synergia 2.0” skierowana jest do studentów, doktorantów, Władz Uczelni oraz Nauczycieli Akademickich Uczelni Badawczych. Oprócz rozwoju badań i stworzenia ośrodków badawczych warto również skupić się na przyszłości kształcenia na Uczelniach Badawczych. Głównym założeniem projektu jest zidentyfikowanie obszarów dydaktyki wymagających poprawy, w celu podniesienia jakości kształcenia. Przeprowadzone zostaną również szkolenia
z zakresu praw i obowiązków wynikających z nowej ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce dla studentów oraz doktorantów.
Projekt odbędzie się w dwóch etapach: spotkania na Uczelniach (dopuszczamy również możliwość przeprowadzenia spotkania zdalnie) oraz podsumowanie. Finalnym produktem spotkań na Uczelniach będzie raport zawierający opis stanu faktycznego oraz zbiór pomysłów na rozwiązania wypracowane przez społeczność Akademicką Uczeni. Etap końcowy odbędzie się w formie konferencji, na której nastąpi porównanie raportów indywidualnych. Jego celem będzie stworzenie jednego ogólnego raportu zawierającego również komentarze ekspertów. Będzie to zbiór cennych wskazówek dla wszystkich Uczelni w Polsce.

Forum Inżynierów Przyszłości jest miejscem, w którym można przedstawić potrzeby rynku pracy w gronie osób, które chcą zadbać o przyszłość polskiej gospodarki. Wspólnie zastanowimy się nad wykształceniem absolwentów szkół wyższych, potrzebach rynku pracy i sytuacji na uczelniach, kształcących przyszłą wykwalifikowaną kadrę.