XI Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów „OMatKo!!!
Z radością zapraszamy Was na XI Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów „OMatKo!!!” , którą objęliśmy swoim Patronatem Medialnym! 📲
Konferencja odbędzie się w dniach 6-8 grudnia 2024 roku na Politechnika Wrocławska!
To wydarzenie jest doskonałą okazją, aby spotkać się z pasjonatami matematyki z całej Polski oraz zainspirować się różnorodnymi podejściami i projektami 📈
Podczas konferencji będziecie mieli szansę dzielić się swoimi badaniami w formie 25-minutowych prelekcji, a także uczestniczyć w sesjach plakatowych i wystawach projektów. To świetny sposób, aby poznać nowe pomysły, nawiązać cenne kontakty i zbudować relacje w akademickim świecie.
Nie czekajcie! 🤩
Dołączcie do ,,OMatKo!!!” i stańcie się częścią tego wyjątkowego wydarzenia! Będziecie mieli szansę poznać fascynujących ludzi, zdobyć nowe doświadczenia, a także po prostu – świetnie się bawić.
Więcej informacji: http://omatko.im.pwr.wroc.pl/
Do zobaczenia na konferencji! ✌🏻
Power Tower
W dniach 27-29 listopada 2024 r. Inżynierskie Koło Studenckie – IKS działające na Politechnika Koszalińska organizuje edycję konkursu Power Tower, którą obejmujemy naszym patronatem!
Konkurs jest skierowany do WSZYSTKICH studentów z kierunków budowlanych oraz uczniów szkół średnich o profilach technicznych. Celem konkursu jest promowanie zawodów inżynierskich oraz rozwijanie umiejętności współpracy w zespole
Więcej informacji znajdziecie na wydarzeniu konkursu: https://www.facebook.com/share/9yXRqP4YQoQ2yB7A/
Zapisy trwają do 20 listopada 2024 r.
Do zobaczenia w Koszalinie!
Level Up Your Skills 2024
Level Up Your Skills 2024 to już czwarta edycja hybrydowego wydarzenia organizowanego przez IAESTE Polska, mającego na celu podniesienie kompetencji miękkich uczestników w zakresie rekrutacji i zdobywania pracy. Uczestnictwo w wydarzeniu obejmuje próbne rozmowy rekrutacyjne, konsultacje CV z pracownikami firm, które biorą udział jako prelegenci. Wszystkie aktywności są dopełnione prelekcjami o tematyce Human Resources itp. W 2024 roku Level Up Your Skills będzie się odbywać w dniach 18-28.11.2024 na czterech uczelniach technicznych w Polsce: Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie, Politechnika Warszawska, Politechnika Krakowska, Politechnika Warszawska.
X Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych
FUT obejmuje swoim patronatem X edycję Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych organizowaną przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Sesja odbędzie się w dniach 5-6 grudnia 2024 r.
Szczegółowe informację i rejestracja pod adresem: www.osskn.zut.edu.pl
Sesja konkursu, to okazja do:
- zaprezentowania wyników badań prowadzonych przez Studenckie Koła Naukowe;
- zdobycia kompetencji z zakresu wystąpień publicznych;
- wymiany poglądów i doświadczeń;
- poznania ludzi z podobnymi zainteresowaniami z innych uczelni;
- zdobycia uznania w oczach innych.
- autorzy najlepiej ocenionych prac otrzymają atrakcyjne nagrody.
Prace naukowe będą przedstawiane w sekcji referatowej w następujących blokach tematycznych:
- Blok Architektury i Budownictwa;
- Blok Biomedyczny;
- Blok Chemiczny;
- Blok Ekonomiczno-Prawny;
- Blok Roślinno-Przyrodniczy;
- Blok Techniczny;
- Blok Zwierzęcy;
Warunkiem uczestnictwa jest do 15 października 2024 r.;
– zarejestrowanie się,
– przesłanie streszczenia referatów w wersji elektronicznej oraz oświadczenia o przekazaniu praw autorskich na poniższe adresy,
– dokonanie płatności za udział.
Trzymamy za wszystkich kciuki!
II Kongres Energetyki Rozproszonej. Lokalna energia dla przyszłości
Jak kształcić kadry dla nowej energetyki? Co zrobić, by na transformacji energetycznej nie tylko nie stracić, ale nawet zarobić? Czy samochody elektryczne rzeczywiście pozwolą zmniejszyć ślad węglowy?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzą prelegenci II Kongresu Energetyki Rozproszonej. Dołącz do grona najlepiej poinformowanych – zarejestruj się na II KER, który odbędzie się w dniach 28–30 października 2024 r. w Krakowie.
Energetyka to temat, który dotyczy wszystkich – niezależnie, czy jest się przedsiębiorcą, prosumentem, samorządowcem czy zwykłym użytkownikiem prądu. Z kolei transformacja energetyczna (TE) to już nie tylko postulat, za którym stoją konkretne przekonania o świecie, ale rzeczywistość, w której aktualnie żyjemy. Energia, jako niewidoczna siła, przenika naszą rzeczywistość i wprawia ją w ruch. Jej lokalna produkcja zapewnia stabilizację i bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, by dobrze zorganizować system energetyczny.
Prelegentami II Kongresu będą więc przedstawiciele administracji centralnej, samorządowej oraz organizacji branżowych, operatorzy sieci, przedsiębiorcy, naukowcy i działacze społeczni. Wśród już potwierdzonych gości znajdują się m.in. wiceministrowie Maciej Bando ,Krzysztof Bolesta i Miłosz Motyka z resortu klimatu i środowiska, Ignacy Niemczycki z Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Michał Gramatyka z Ministerstwa Cyfryzacji, Marek Gzik z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Jurand Drop z Ministerstwa Finansów, a także Grzegorz Onichimowski, Elżbieta Bieńkowska, Maciej Nowicki, Michał Kurtyka oraz Marcin Korolec. Swoją reprezentację zapowiada również Urząd Regulacji Energetyki.
Program wydarzenia uwzględnia sesje plenarne, w ramach których odbędą się wystąpienia programowe i ogólne dyskusje nad kierunkami polskiej TE, oraz sesje tematyczne rozwijające konkretne konteksty ER. Program: https://kongres.energetyka-rozproszona.pl/program/
W sesjach tematycznych, obok podstawowych kwestii dotyczących energetyki rozproszonej w kontekstach technologicznym, społecznym, ekonomicznym i legislacyjnym, pojawią się wątki o znaczeniu praktycznym dla wszystkich. Dyskusje będą tu dotyczyć m.in. konsekwencji przyjęcia dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD), perspektyw rozwoju elektromobilności czy standardów Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ).
Główną areną II KER będzie Centrum Kongresowe ICE w Krakowie. Ten prestiżowy, usytuowany nad Wisłą obiekt z widokiem na Wawel pomieści wiele równoległych ścieżek tematycznych oraz atrakcji przewidzianych w programie wydarzenia, m.in.:
- 4 sesje plenarne i 18 sesji tematycznych,
- warsztaty branżowe,
- prezentacja raportu organizacji branżowych,
- strefa expo koordynowana przez SEP Kraków,
- scena literacka (spotkania z autorami, księgarnia, konkurs Książka w TEmacie).
30 października na terenie kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w ramach II KER odbędzie się Konferencja Naukowa Energetyki Rozproszonej.
Zapraszamy na stronę internetową Kongresu (kongres.energetyka-rozproszona.pl), gdzie można odnaleźć szersze opisy wydarzeń towarzyszących oraz zapoznać się z aktualizowanym na bieżąco programem. Po najświeższe informacje na temat II KER i inicjatyw z nim związanych odsyłamy również na portal Energetyka-rozproszona.pl oraz jego kanały w mediach społecznościowych.
Zarejestruj się na II KER: https://kongres.energetyka-rozproszona.pl/rejestracja/
Weź udział w dyskusji, która dotyczy Twojej przyszłości. Do zobaczenia jesienią w Krakowie!
Polish Biomedical Engineering Conference na Politechnice Poznańskiej
Wszystkich entuzjastów inżynierii biomedycznej zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Polish Biomedical Engineering Conference na Politechnice Poznańskiej, która odbędzie się w dniach 24-25.10.2024. To wyjątkowe wydarzenie skierowane przede wszystkim do studentów, ale także przedstawicieli świata medycyny oraz inżynierów. Spotkanie na styku świata inżynierii i medycyny oferuje możliwość zdobycia wiedzy z wielu dyscyplin naukowych, a także pozwala poznać inspirujące osoby, zajmujące się na co dzień tematami obejmującymi rozwiązania inżynierskie w medycynie.
Konferencja stanowi doskonałą okazję do poszerzenia swoich horyzontów, wymiany doświadczeń między uczestnikami oraz nawiązania nowych wartościowych znajomości. Bez względu na to, czy jesteś profesjonalistą w branży, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z inżynierią biomedyczną, znajdziesz tu coś dla siebie.
To wyjątkowe wydarzenie odbywa się w dwóch językach – polskim i angielskim, co pozwala na uczestnictwo i aktywny udział osób z różnych krajów i środowisk. Niezależnie od poziomu znajomości języka, każdy uczestnik będzie mógł w pełni skorzystać z bogatej oferty prezentacji, warsztatów i paneli dyskusyjnych. Dołącz do nas, aby razem odkrywać nowe możliwości inżynierii biomedycznej i kształtować przyszłość tej dynamicznej dziedziny łączącej w całość technologię z medycyną.
Dzień Równości na Politechnice Wrocławskiej
Dzień Równości to inicjatywa, która łączy w sobie atmosferę piknikowego relaksu z aktywnym zaangażowaniem społecznym w tematy związane z równością, inkluzją i różnorodnością. Nasz projekt to nie tylko zwykłe spotkanie na świeżym powietrzu, ale przestrzeń, w której każdy uczestnik może wyrazić swoją kreatywność, inspirować się sztuką i przekazywać przesłanie równości poprzez różnorodne formy wyrazu.
To także wydarzenie otwarte dla wszystkich, którzy pragną wspólnie działać na rzecz lepszego i bardziej sprawiedliwego społeczeństwa. Poprzez panele dyskusyjne, rozmowy i warsztaty będziemy promować ideę równości w różnych sferach życia – od dostępności i zdrowia psychicznego, poprzez prawa kobiet, po balans między pracą a życiem. Jest to nie tylko miejsce do zdobywania wiedzy, ale także do dzielenia się doświadczeniami i inspirującej wymiany poglądów. Spotkajmy się na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej im. Rektora Stanisława Kulczyńskiego, aby razem świętować różnorodność, wspierać równość i inspirować się do działania na rzecz lepszego jutra.
Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS.
Konkurs dla najzdolniejszych studentów uczelni technicznych z całej Polski – Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS.
Zapisy do X, jubileuszowej edycji konkursu, wciąż trwają!
Konkurs Konstrukcji Studenckich to projekt od studentów dla studentów. Ma na celu wyróżnienie najlepszych studentów uczelni technicznych i wsparcie ich na drodze do świata biznesu. Inicjatywa ta daje szansę na wypromowanie własnego projektu, jak również poznanie młodych konstruktorów z całej Polski. Dodatkowo Konkurs znacznie przyczynia się do komercjalizacji projektów młodych adeptów sztuki konstruktorskiej Podczas Gali Finałowej konstruktorzy z całego kraju rywalizują ze sobą, mając na celu jak najlepsze zaprezentowanie swojego pomysłu komisji konkursowej.
Zgłoszenia przyjmowane są w 7 kategoriach:
- Lifescience – konstrukcje mające na celu pomoc osobom niepełnosprawnym oraz poprawiać komfort życia
- Smart Robots – kategoria dla zespołów zajmujących się tworzeniem robotów
- Vehicle – różnego typu pojazdy, często bolidy i motory
- Ecology – konstrukcje wykorzystujące alternatywne źródła energii oraz urządzenia pomagające dbać o środowisko
- Water – różnego typu konstrukcje związane z poruszaniem się w na wodzie oraz pod jej powierzchnią
- Joker – urządzenia niepasujące do pozostałych kategorii
- Railway –konstrukcje usprawniające przejazdy koleją, unowocześniające dworce kolejowe a także służące pomocą ludziom starszym i osobom z niepełnosprawnością podróżującym tym środkiem transport
Spośród zgłoszonych uczestników wybierani będą najlepsi, którzy wezmą udział w kolejnym etapie
Konkursu, czyli w Finale. Odbędzie się on w weekend 11-12 maja w Warszawie. Ogłoszenie laureatów nastąpi 12 maja w trakcie uroczystej Gali Finałowej, będącej zwieńczeniem całego konkursu.
Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej: https://kokos.nzs.org.pl/, na Facebooku KOnkurs KOnstrukcji Studenckich oraz na Instagramie kokos.nzs.
Juwenalia Łódzkie 2024
Ave Rzymianie!
Obiło nam się o uszy, że tegoroczne Juwenalia Łódzkie 2024 spędzimy razem w starożytnej atmosferze!
Przygotujcie się na podróż do krainy mitów i legend. Już niedługo dowiecie się jakie boskie postaci w tym roku zagoszczą na naszej scenie.
A tak brzmi hasło, które będzie nam towarzyszyć przez cały tydzień:
JUWENALIA NIOSĄ SŁAWĘ, POLIBUDA KRZYCZY AVE!
Zgodnie z tradycją, przygotowaliśmy dla Was cały tydzień kolosalnej rozrywki, którego harmonogram poznacie już wkrótce. Czekają na Was niespodzianki, zabawy i wiele emocji. Niech to będzie czas, który na zawsze pozostanie w Waszej pamięci!
UWAGA Wejście na Juwenalia jest całkowicie DARMOWE!
Muendial
Muendial to innowacyjne przedsięwzięcie charytatywne, które nie tylko promuje aktywność fizyczną wśród studentów, ale również integruje ich poprzez wspólną pasję do piłki nożnej
Wydarzenie odbędzie się 05.04.2024 roku i wezmą w nim udział 16 drużyn składających się z 5 do 10 uczestników. Gry będą odbywały się na specjalnie przygotowanej sali C, która zostanie dostosowana do potrzeb piłkarskich zmagań. Czas trwania pojedynczego meczu został ustalony na 2 razy po 10 minut, co pozwoli na dynamiczną i intensywną rywalizację.
Zmaganiom piłkarskim będzie towarzyszył stream, do którego oglądania serdecznie zapraszamy! Będziecie mogli zobaczyć niesamowite rozgrywki a przy tym wpłacić datki na cele charytatywne.
Nie możecie tego przegapić!
Targi Pracy SGGW
Targi Pracy SGGW to niepowtarzalna okazja do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami renomowanych firm oraz instytucji z wielu branż. W jednym miejscu zdobędziesz swoje wymarzone stanowisko pracy i cenne doświadczenie zawodowe.
Co możesz zyskać uczestnicząc w wydarzeniu?
- Porozmawiać z przedstawicielami wielu firm
- Poznać oferty pracy.
- Nawiązać kontakt z profesjonalistami.
- Sprawdzić, czy posiadacie odpowiednie kwalifikacje do pracy na wymarzonym stanowisku.
- Dowiesz się, jak rozwinąć swoją karierę.
- Sprawdzić, jak obecnie wygląda rynek pracy.
- Dowiedzieć się, jak pomyślnie przejść proces rekrutacyjny, w tym jak napisać dobre CV, jak wzorowo odbyć rozmowę kwalifikacyjną oraz jak radzić sobie ze stresem.
- Niezapomniane doświadczenie i nowe możliwości!
Przygotuj się na niezapomniane doświadczenie, które otworzy przed Tobą nowe możliwości w świecie zawodowym. Targi Pracy SGGW to więcej niż tylko spotkanie z pracodawcami – to szansa na rozwój, zdobycie wiedzy i cenne kontakty, które mogą okazać się kluczowe dla Twojej przyszłej kariery. Bądź gotowy na nowe wyzwania i kroki w kierunku swoich zawodowych marzeń!
Gdzie i kiedy?
Data: 20 marca 2024 r.
Miejsce: Kampus SGGW – Budynek 28
Adres: ul. Jana Cieszewskiego 10, Warszawa.
Do zobaczenia na Targach Pracy SGGW!
Dzień Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej
Dzień Wydziału, jest to specjalne wydarzenie, które nie tylko promuje nasz wydział, ale daje też przestrzeń studentom na poznanie pracodawców, nawiązanie wielu cennych kontaktów oraz dowiedzenie się o możliwościach staży czy odbycia praktyk. Jest to dziewiąta edycja i odbędzie się ona w formie stacjonarnej!
Już 20 marca nadejdzie świetna okazja, aby:
– rozwinąć swoje kompetencje
– wziąć udział w atrakcyjnych szkoleniach,
– poznać potencjalnych pracodawców oraz oferty staży,
– spotkać nowe, ciekawe osoby oraz dołączyć do Studenckich Kół Naukowych,
– rozpocząć swoją przygodę z Wydziałową Radą Samorządu WEEIA!
Dzień Wydziału WEEIA to wydarzenie nie tylko dla studentów. Może zastanawiacie się, który kierunek studiów byłby dla Was najlepszy? Chcielibyście dowiedzieć się więcej o realiach studiowania? Poznać możliwości czekające na Was na naszym wydziale? Jeśli na przynajmniej jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście TAK, to wydarzenie jest dla Was.
– zaznajomicie się z ofertą naszych studiów,
– zapoznacie się z działalnością naszych Studenckich Kół Naukowych,
– poznacie realia studiowania na naszym wydziale oraz zobaczycie zaplecze laboratoryjne.
– będziecie mogli również wziąć udział w specjalnie przygotowanych wykładach i atrakcjach.
Widzimy się już 20 marca.
Czekamy na Was!
Targi Pracy "Inżynier na Rynku Pracy”
Targi Pracy „Inżynier na Rynku Pracy” to coroczna inicjatywa, którą Biuro Karier Politechniki Lubelskiej organizuje z myślą o studentach i absolwentach technicznych uczelni wyższych, łącząc ich z pracodawcami. Nie tylko inżynierowie znajdą oferty dla siebie. Firmy poszukują również osób z dziedziny marketingu, finansów, administracji czy zarządzania… Uczestnicy mają szansę uzyskania bezpośrednich informacji odnośnie rynku pracy, zasad rekrutacji pracowników oraz wymogów wobec potencjalnych kandydatów do pracy.
Jeśli zastanawiasz się jak znaleźć praktyki, pracę czy pracę dodatkową, studiujesz lub studia masz już za sobą to warto przyjść na XXIII Targi Pracy „Inżynier na Rynku Pracy” 2023 i porozmawiać z pracodawcami, a może znajdziesz tam wymarzoną ofertę pracy?
Targi Pracy „Inżynier na Rynku Pracy” kierowane są do wszystkich studentów i absolwentów lubelskich uczelni wyższych, w szczególności Politechniki Lubelskiej.
PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ CO W TYM ROKU FIRMY ZAOFERUJĄ WŁAŚNIE TOBIE!
Wielu wystawców w jednym miejscu
Setki ofert pracy, praktyk i staży
Ponad 15 branż
Jedne z największych targów w Lublinie
Adapciak Politechniki Łódzkiej 2023
Adapciak Politechniki Łódzkiej – coroczny Obóz Zerowy organizowany od 2009 roku przez Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej. Wyjazd ten skierowany jest dla nowo przyjętych
na studia, jak i dla tych, którzy są już studentami Politechniki Łódzkiej.
Tupot małych łapek
Tupot Małych Łapek to akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, podczas której organizowany jest bieg dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć te miejsce. Wydarzenie odbędzie się 8 lipca o godzinie 9:45 w Parku Śląskim. Dochód zostanie w 100% przekazany schronisku. W trakcie zostaną przekazane informacje, jak możesz wesprzeć bezdomne zwierzęta. Co więcej, można pobiec ze swoim własnym pupilem lub samemu!
Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się i wzięcia udziału w biegu, któremu będą towarzyszyć eventy, m.in warsztaty ze szkołą trenowania psów dla każdego uczestnika z pupilem, stoisko edukacyjne behawiorystów, strefa rozrywki i relaksu od naszych partnerów. Co więcej, każdy otrzyma paczkę gadżetów i będzie mógł osobiście poznać podopiecznych katowickiego Schroniska do adopcji i wolontariuszy!
Tydzień Zdrowia Psychicznego na PW
Od dnia 25 maja do 2 czerwca na Politechnice Warszawskiej Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej organizuje Tydzień Zdrowia Psychicznego. Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne. Wśród studentów poziom stresu i napięcia emocjonalnego może być szczególnie wysoki, co może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest to wydarzenie, które pozwoli zatroszczyć się o samopoczucie studentów.
W czasie Tygodnia Zdrowia Psychicznego, uczestnicząc w warsztatach, wykładach i innych aktywnościach, będzie można poznać narzędzia, które pomogą poradzić sobie z wyzwaniami emocjonalnymi, lękami i stresem związanym z codziennym życiem.
Zachęcamy do wzięcia udziału. Więcej informacji oraz zapisy na warsztaty znajdziecie pod linkiem: https://fb.me/e/3yGH1nBea
Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa JuveMentis
Zapraszamy serdecznie na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową JuveMentis!
Konferencja organizowana jest w ramach wydarzeń towarzyszących Rzeszowskich KultURaliów Studenckich i Rzeszowskich Juwenaliów.
Konferencja odbędzie się dnia 23.05.2023r. w formie stacjonarnej i zdalnej w godz. 10:30 – 17:00 na auli V-1 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12 w Rzeszowie.
Ma ona charakter interdyscyplinarny, jednak ze względów organizacyjnych wymagane jest by uczestnik dopasował swoje zgłoszenie do jednego z pięciu paneli:
Panel Nauk Przyrodniczych (m.in. nauki biologiczne, leśne, o Ziemi, rolnicze, weterynaryjne, itp.);
Panel Nauk Technicznych i Ścisłych (m.in. nauki techniczne, chemiczne, fizyczne, matematyczne, wojskowe, itp.);
Panel Nauk Medycznych (m.in. nauki medyczne, farmaceutyczne, o zdrowiu, o kulturze fizycznej, itp.);
Panel Nauk Humanistycznych (m.in. nauki humanistyczne, prawne, społeczne, teologiczne, itp.);
Panel Nauk Ekonomicznych (m.in. nauki ekonomiczne, zarządzanie, marketing, finanse i rachunkowość, itp.).
Terminarz:
Rejestracja zgłoszeń potrwa do 16.05.2023 r.
Nadsyłanie abstraktów i prezentacji multimedialnej w formacie PDF w formularzu rejestracyjnym do 16.05.2023 r.
Ważna informacja
Jeden temat może być przedstawiony maksymalnie przez 2 współautorów z czego każdy musi być zarejestrowany osobno.
Formularz rejestracyjny / Registration form:
https://ssprz.prz.edu.pl/
‼ Regulamin konferencji / Conference Regulations:
https://urz.pl/…/2023/04/
Code Europe 2023 – Tech Festival pełen wiedzy i wrażeń!
HELLO WORLD! W maju 2023 na branżową mapę wydarzeń IT powraca Code Europe
– tym razem w nowej formule Tech Festivalu! W odpowiedzi na duże zainteresowanie
poprzednimi edycjami, organizatorzy postanowili poszerzyć event o jeszcze więcej przestrzeni
do nauki, networkingu i wymiany najlepszych praktyk.
Deweloperzy, inżynierowie, testerzy, architekci, PMowie, pasjonaci IT i eksperci od
cybersecurity – przedstawiciele tych wszystkich grup z pewnością znajdą coś dla siebie
podczas Code Europe w Krakowie i Warszawie. W obydwu lokalizacjach będzie to 2-dniowe
wydarzenie o niesamowitej skali, przyciągające najlepszych ekspertów i czołowe firmy
technologiczne z całego świata.
Tegoroczny Tech Festival to coś więcej niż branżowa konferencja. To przede wszystkim
solidna warstwa merytoryczna – 6 ścieżek tematycznych, w ramach których odbędzie się
kilkadziesiąt prelekcji i… nie tylko! Nowa edycja, to również nowy format spotkań ze
światowej klasy prelegentami. Oprócz klasycznych wykładów, w tegorocznej agendzie
wydarzenia pojawią się również warsztaty, pozwalające swoją formułą na naukę poprzez
jednoczesną praktykę (pamiętaj, by zabrać swojego laptopa!).
Code Europe jest także doskonałą platformą do branżowego networkingu. W ramach
dotychczasowych edycji wydarzenia, które zadebiutowało w 2016 r., jego uczestnicy mieli
okazję zadać nurtujące ich pytania takim gwiazdom świata IT jak: Bjarne Stroustrup (twórca
języka programowania C++), Richard Stallman (założyciel GNU), Douglas Crockford (guru
JavaScript i pomysłodawca formatu JSON) czy Walter Bright (twórca języka D). W tym roku
również nie zabraknie nazwisk wielkiego formatu! Swoją obecność na Tech Festivalu
potwierdzili już m.in.: David Hanson (CEO Hanson Robotics, twórca robota Sophia), Greg
Young (twórca CQRS), Matt Harrison (ceniony autor i ekspert ds. Pythona)!
Oprócz TOPowych prelegentów, na wydarzeniu pojawią się również czołowe firmy
technologiczne z kraju i ze świata, które pochwalą się swoimi osiągnięciami i wdrażanymi
rozwiązaniami. Potwierdzając, że Code Europe to coś więcej niż kolejna branżowa konferencja,
poza solidną dawką merytoryki, nie zabraknie także rozrywki i okazji na oderwanie się od szarej
codzienności. Na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje, m.in. konkursy z nagrodami (o które
faktycznie chce się walczyć!), strefa retro gier wideo czy dedykowany chill zone, pozwalający
na chwilę relaksu i złapanie oddechu między kolejnymi wystąpieniami ekspertów. To w ciągu
dnia, a co wieczorem? Ekskluzywna, zamknięta impreza dla uczestników, w tym DJ set i
koncert jednych z największych gwiazd polskiej sceny alternatywnej. Stay TUNED!
Code Europe 2023 to Tech FESTIVAL z krwi i kości – niezapomniana atmosfera,
dziesiątki warsztatów i prelekcji. Dwa miasta, a w każdym z nich dwa dni (i 1 wieczór ��) pełne
wrażeń. Już 22–23 maja w Krakowie (ICE Kraków) i 25–26 maja w Warszawie (Hilton
Warsaw City) spotkają się najlepsi specjaliści i pasjonaci świata IT. To właśnie tam, przez tych
kilka dni, będzie biło serce europejskiej sceny technologicznej.
Być może zabrzmi to jak typowy frazes, ale jeśli na co dzień działasz w branży nowych
technologii, to Code Europe jest wydarzeniem, którego naprawdę nie możesz przegapić,
jeśli… nie chcesz tego później żałować, obserwując nasze relacje z eventu. Zbierz ekipę,
zaproś swój zespół, kup bilety i wspólnie odliczajmy czas do naszego spotkania. Do
zobaczenia!
CZAS !!!
II edycja targów pracy innowacyjnej gospodarki Work&Science Forum
Co będzie dostępna dla Was, uczestników wydarzenia
Panele eksperckie
Spotkania online z partnerami targów i sesje Q&A
Targi pracy dla sektora innowacyjnej gospodarki
Baza ofert pracy
Udział w targach pracy Work and Science Forum jest zupełnie darmowy
Wystarczy uzupełnić formularz zgłoszeniowy
https://wsforum.gridaly.com/
Jakie wydarzenia będą towarzyszyć targom pracy Work and Science Forum
Kadry Przyszłości – 5 Lat Doktoratów Wdrożeniowych | 21 października | AGH w Krakowie
Young Scientist Day | 24 października | Wrocław
Zakończenie z Gridaly Podsumowanie | 7 listopada | Katowice
VIII Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych ZUT w Szczecinie
Zapraszamy na kolejną VIII edycję Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych ZUT w Szczecinie organizowaną przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Santander Universidades. Sesja odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2022 r. (on-line).
Szczegółowe informację pod adresem: www.osskn.zut.edu.pl
Nasza Sesja to okazja do:
• zaprezentowania wyników badań prowadzonych przez Studenckie Koła Naukowe;
• zdobycia kompetencji z zakresu wystąpień publicznych;
• wymiany poglądów i doświadczeń;
• poznania ludzi z podobnymi zainteresowaniami z innych uczelni;
• zdobycia uznania w oczach innych.
Tegoroczna Sesja będzie:
• całkowicie bezpłatna dla wszystkich uczestników;
• studenci otrzymają materiały konferencyjne on-line oraz upominki (w liczbie nie mniejszej niż dla 300 zarejestrowanych osób, które referowały prace podczas Sesji);
• autorzy najlepiej ocenionych prac otrzymają dodatkowo atrakcyjne nagrody.
Prace naukowe będą przedstawiane w sekcji referatowej i sekcji posterowej w następujących blokach tematycznych:
1. Blok Architektury i Budownictwa;
2. Blok Biomedyczny;
3. Blok Chemiczny;
4. Blok Ekonomiczno-Prawny;
5. Blok Roślinno-Przyrodniczy;
6. Blok Techniczny;
7. Blok Zwierzęcy;
Warunkiem uczestnictwa jest do 30 października 2022 r.;
– zarejestrowanie się na platformie Santander Scholarships;
– potwierdzenie udziału w Sesji przez kliknięcie linku wysłanego e-mailowo za pośrednictwem platformy Santander Scholarships;
– przesłanie streszczenia referatów lub posterów w wersji elektronicznej oraz oświadczenia o przekazaniu praw autorskich na poniższe adresy:
– Blok Architektury i Budownictwa – e-mail: b.arch-bud@zut.edu.pl
– Blok Biomedyczny – e-mail: b.bio@zut.edu.pl
– Blok Chemiczny – e-mail: b.chem@zut.edu.pl
– Blok Ekonomiczno-Prawny – e-mail: b.eko-praw@zut.edu.pl
– Blok Roślinno-Przyrodniczy – e-mail: b.ros-przy@zut.edu.pl
– Blok Techniczny – e-mail: b.tech@zut.edu.pl
– Blok Zwierzęcy – e-mail: b.zwie@zut.edu.pl
Gala Aktywności Środowiska Politechniki Łódzkiej
Główną ideą Gali Aktywności Środowiska Studenckiego Politechniki Łódzkiej jest docenienie i zaprezentowanie działań studentów oraz osób powiązanych z Politechniką Łódzką. Jest to już kolejna edycja tego wydarzenia, które od 2018 roku zostało na stałe wpisane w studenckie tradycje.
Impreza jest najlepszą okazją do docenienia pracy osób, które mają bezpośredni wpływ na rozwój Uczelni oraz angażują się w jej życie. Laureaci imprezy budują również pozytywny wizerunek Politechniki Łódzkiej wśród wszystkich uczelni wyższych w Polsce, dlatego tym bardziej zasługują oni na wyróżnienie!
Przyznawane w ramach wydarzenia nagrody są świetną motywacją do dalszej pracy zarówno dla osób nagrodzonych podczas imprezy, a także innych ambitnych studentów, którzy mają szansę zostać nagrodzeni w przyszłych edycjach.
Szkolenie Młodych Samorządowców SMS
Forum Uczelni Technicznych obejmuje swoim patronatem Szkolenie Młodych Samorządowców SMS 🎓
Jest to wyjazd szkoleniowy skierowany dla studentów Politechniki Koszalińskiej , podczas którego wezmą udział w inspirujących szkoleniach 💡 a także poznają bliżej Parlament Studentów Politechniki Koszalińskiej .
Studenci będą poszerzać swoją wiedzę z zakresu m.in. realizowania projektów, promocji a także autoprezentacji 🗣 Projekt jest doskonałą okazją do poszerzenia swoich horyzontów oraz zawiązania nowych znajomości!
Wyjazd Integracyjny Wydziału EEiA PŁ
Czym jest Wtyczka?
Wtyczka to 4-dniowy wyjazd szkoleniowo-integracyjny, który pozwoli Wam nie tylko lepiej poznać akademickie realia, ale również wdrożyć się w życie na Wydziale EEIA.
To wydarzenie jest doskonałą okazją do poznania zarówno osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze studiami, jak i studentów z wyższych roczników.
W tym roku będzie to jubileuszowa 10. edycja Wtyczki.
Kiedy i gdzie?
Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24 – 27 października 2024 r. w Ośrodku Wczasowym „Zbójnik”, położonym w Murzasichle znanej z malowniczej panoramy górskiej.
Czego możecie się spodziewać?
Warsztatów i szkoleń: rozwijajcie swoje umiejętności pod okiem specjalistów.
Spotkań integracyjnych: poznajcie nowych ludzi i zbudujcie pierwsze wspomnienia związane ze studiami.
Tematycznych imprez: zabawa w wyjątkowej atmosferze, która pozwoli na chwilę relaksu.
Gier zespołowych oraz rywalizacji drużynowych.
Gwarantujemy Wam, że nie będziecie się nudzić! Atmosfera pełna pozytywnej energii i wspólna zabawa sprawią, że ten wyjazd będzie niezapomniany.
Do zobaczenia na Wtyczce!
Profil Wtyczka – Wyjazd Integracyjny Wydziału EEIA PŁ:
https://www.facebook.com/wtyczka.eeia
Wydarzenie na Facebooku
https://facebook.com/events/s/wtyczka-2024/855561613151315/
Profil Wtyczka na Instagramie
https://www.instagram.com/wtyczka.weeia?igsh=OHl3OTlianIxNTBv
ENHANCE Smart City Challenge
The Smart City Challenge-themed Hackathon is an innovative event that will bring together 100 students from various top universities across Europe to address issues related to the development of smart cities
It is an intensive, multi-day event where participants work in teams on projects, utilizing their creativity, business skills, and technical expertise.
The Smart City Challenge focuses on creating innovative technological solutions that can enhance the efficiency, sustainability, and quality of life in cities. During the hackathon, students have the opportunity to collaborate with industry experts, mentors, and representatives from companies in the business and technology sectors.
*****
Nasz hackathon o tematyce Smart City Challenge to innowacyjne wydarzenie, które zgromadzi 100 studentów z najlepszych uczelni w całej Europie, w celu zajęcia się kwestiami związanymi z rozwojem inteligentnych miast
Będzie to intensywne, wielodniowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy będą pracować w zespołach nad projektami, wykorzystując swoją kreatywność, umiejętności biznesowe i wiedzę techniczną.
Smart City Challenge koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które mogą zwiększyć wydajność, zrównoważony rozwój i jakość życia w miastach.
Podczas hackathonu studenci będą mieć możliwość współpracy z ekspertami branżowymi, mentorami i przedstawicielami firm z sektora biznesowego i technologicznego
62. ELEKTROTECHNICZNY RAJD POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ
Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej ma przyjemność zaprosić całą społeczność studencką na 62. ELEKTROTECHNICZNY RAJD POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ, który odbędzie się w dniach 1 – 3.05. 2024 r.
RAJDuj się z nami w majówkę!
Majówka to idealny czas na odpoczynek od codziennych studenckich zmagań na uczelni, a najlepiej odpocząć na łonie natury podczas RAJDU PK! Dla tych co nie wiedzą czym jest rajd, już mówimy
Rajd to 3 dni imprezy w Zawoi , możliwość zawiązania nowych znajomości, spędzenia niezapomnianych chwil w gronie znajomych, spanie pod namiotami, dyskoteki, imprezy, ogniska, turnieje, zabawy, trasy górskie, karaoke i KONCERT!
Jak dostać się na RAJD?
transportem zorganizowanym,
autostopem,
motocyklem
lub z Trasami Górskimi 62. Rajdu PK!
To z kim się widzimy w Zawoi?
Link do strony FB: https://www.facebook.com/RajdPolitechnikiKrakowskiej
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/883291406882647
TAKIE PRZEŻYCIA JAK NA RAJDZIE ZOSTANĄ Z WAMI NA DŁUUUGI CZAS!
I Ogólnopolska Konferencja Naukowa - LOTNICZE SYMPOZJUM MŁODYCH NAUKOWCÓW
I Ogólnopolska Konferencja Naukowa – LOTNICZE SYMPOZJUM MŁODYCH NAUKOWCÓW
Daj się wciągnąć jeszcze bardziej w świat lotnictwa, inżynierii i badań naukowych. Serdecznie zapraszamy do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej – LOTNICZE SYMPOZJUM MŁODYCH NAUKOWCÓW organizowanej przez Lotniczą Akademię Wojskową w dniach 16-17 maja 2024 r..
Więcej na https://lsmn2024.law.mil.pl/index.php
W programie konkursy na najlepszy referat oraz plakat, sesja firmowa z liderami branży lotniczej oraz zbrojeniowej oraz szereg wydarzeń kulturalnych – towarzyszących.
Bądź częścią naszego sympozjum, dziel się wiedzą i inspiruj przyszłość nauki!
Networking Politechniki Łódzkiej
Networking Politechniki Łódzkiej to wydarzenie drugi raz organizowane przez Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej, które odbędzie się 26 marca na Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Jest to wydarzenie skierowane do wszystkich studentów!
Na początku studenci poznają się podczas zadań team building’owych , następnie będą Open Space’y, podczas których uczestnicy będą mogli wymieniać swoje opinie, porady i weryfikować swoją wiedzę z wiedzą profesjonalistów w kółkach dyskusyjnych. Następnie będzie przeprowadzony Panel Mówców , czyli inspirujące wystąpienia. Na wydarzeniu pojawią się Goście specjalni, którzy podzielą się z naszymi uczestnikami swoim doświadczeniem i wiedzą
Więcej informacji o wydarzeniu i rejestracja:
Power Tower 2023
Koło Naukowe IKS Politechniki Koszalińskiej zaprasza do udziału w konkursie Power Tower 2023. Po raz ósmy uczniowie i studenci będą mieli okazję zaprojektować i zbudować swoją unikalną konstrukcję kratową i sprawdzić jej wytrzymałość. Weź udział w ciekawej rywalizacji i zdobądź unikatowe doświadczenie. Termin konkursu to 30.11 – 01.12. Zgłoszenia można przesyłać do 18.11
IX Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych ZUT w Szczecinie
Zapraszamy na kolejną IX edycję Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych ZUT w Szczecinie organizowaną przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Santander Universidades. Sesja odbędzie się w dniach 7-9 grudnia 2023 r.
Szczegółowe informację pod adresem: www.osskn.zut.edu.pl
Nasza Sesja to okazja do:
• zaprezentowania wyników badań prowadzonych przez Studenckie Koła Naukowe;
• zdobycia kompetencji z zakresu wystąpień publicznych;
• wymiany poglądów i doświadczeń;
• poznania ludzi z podobnymi zainteresowaniami z innych uczelni;
• zdobycia uznania w oczach innych.
• dla wszystkich uczestników, którzy do 20 października 2023 r. poprawnie wyślą swoją aplikację za pośrednictwem formularza aplikacyjnego dostępnego pod adresem https://app.becas-santander.
• pierwszych stu autorów referatów, którzy spełnią wymagania określone w Regulaminie Sesji otrzyma Stypendium Santandera.
• dla uczestników, którym nie zostanie przyznane Stypendium Santandera, a chcą otrzymać materiały konferencyjne oraz skorzystać z wyżywienia opłata uczestnictwa wynosić będzie 250 zł.
• autorzy najlepiej ocenionych prac otrzymają dodatkowo atrakcyjne nagrody.
Prace naukowe będą przedstawiane w sekcji referatowej w następujących blokach tematycznych:
1. Blok Architektury i Budownictwa;
2. Blok Biomedyczny;
3. Blok Chemiczny;
4. Blok Ekonomiczno-Prawny;
5. Blok Roślinno-Przyrodniczy;
6. Blok Techniczny;
7. Blok Zwierzęcy;
Warunkiem uczestnictwa jest do 20 października 2023 r.;
– zarejestrowanie się na platformie Santander Scholarships;
– potwierdzenie udziału w Sesji przez kliknięcie linku wysłanego e-mailowo za pośrednictwem platformy Santander Scholarships;
– przesłanie streszczenia referatów lub posterów w wersji elektronicznej oraz oświadczenia o przekazaniu praw autorskich na poniższe adresy:
– Blok Architektury i Budownictwa – e-mail: b.arch-bud@zut.edu.pl
– Blok Biomedyczny – e-mail: b.bio@zut.edu.pl
– Blok Chemiczny – e-mail: b.chem@zut.edu.pl
– Blok Ekonomiczno-Prawny – e-mail: b.eko-praw@zut.edu.pl
– Blok Roślinno-Przyrodniczy – e-mail: b.ros-przy@zut.edu.pl
– Blok Techniczny – e-mail: b.tech@zut.edu.pl
– Blok Zwierzęcy – e-mail: b.zwie@zut.edu.pl
„Współpraca, Innowacje, Przyszłość – o Studentach ze Studentami”
Studencka konferencja „Współpraca, Innowacje, Przyszłość – o Studentach ze Studentami” jest organizowana dzięki współpracy Uczelni Fahrenheita. By powstało niepowtarzalne wydarzenie, jako studenci Politechniki Gdańskiej połączyliśmy siły z reprezentantami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Gdańskiego, stawiając przed sobą cel eksploracji fascynującego świata edukacji wyższej i przyszłości, którą wspólnie tworzą studenci i instytucje edukacyjne.
To wydarzenie o charakterze międzyuczelnianym, które ma na celu zgłębienie kluczowych zagadnień edukacyjnych i społecznych wpływających na przyszłość edukacji wyższej.
Naszym celem jest promowanie współpracy między uczelniami, tworzenie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych oraz odkrycie możliwości wspólnej przyszłości. Chcemy zainicjować dialog na temat wpływu współpracy uczelni na jakość kształcenia, a także na ewolucję roli studentów w dzisiejszym świecie. Pragniemy stworzyć przestrzeń, gdzie będziemy mogli zbadać m.in. jak współpraca między uczelniami wpływa na jakość kształcenia, jak nowoczesne technologie zmieniają proces nauczania oraz jak zmienia się sylwetka studenta na przestrzeni lat.
Nasza konferencja to nie tylko wydarzenie edukacyjne. To spotkanie ludzi, którzy wierzą, że edukacja jest kluczem do lepszej przyszłości. Patronat nad naszym wydarzeniem to okazja do wsparcia innowacyjnych inicjatyw edukacyjnych i udziału w budowaniu lepszej przyszłości.
II Piknik Młodych Ekonomistów
Koło Naukowe Zarządzania Finansami ,,PROFIT” z przyjemnością zaprasza na drugą edycję Pikniku Młodych Ekonomistów. Wydarzenie odbędzie się 12 czerwca 2023 roku na terenie Politechniki Lubelskiej i będzie skupiać się na rozwijaniu wiedzy oraz umiejętności z zakresu controllingu finansowego i zarządzania.
Interesujące panele dyskusyjne, poświęcone controllingowi finansowemu i zarządzaniu, które pozwolą na poszerzenie i wymianę wiedzy w tych dziedzinach będą czekać podczas tego wydarzenia. Będzie to również doskonała okazja do spotkania się i wymiany doświadczeń między członkami różnych kół naukowych.
Aby wziąć udział w II Pikniku Młodych Ekonomistów, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie internetowej.
https://sites.google.com/view/
Zachęcamy do jak najszybszego zarejestrowania się, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Czekamy na Was 12 czerwca 2023 roku na Politechnice Lubelskiej!
Gala Aktywności Środowiska Studenckiego Politechniki Łódzkiej 2023
Gala Aktywności Środowiska Politechniki Łódzkiej jest przedsięwzięciem, którego głównym celem jest zaprezentowanie i docenienie działań studentów, a także osób i instytucji współpracujących z Samorządem Studenckim Politechniki Łódzkiej oraz Kołami Naukowymi czy Organizacjami Studenckimi działającymi przy naszej Uczelni. Tegoroczne wydarzenie będzie już piątą edycją przedsięwzięcia, a w klasyfikacji będą brane pod uwagę inicjatywy podjęte na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy. Przyznawane w ramach wydarzenia nagrody są nadzwyczajną motywacją do dalszego działania oraz zachętą do podejmowania różnych inicjatyw dla innych.
61. EPICKI RAJD POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ
Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej ma przyjemność zaprosić całą społeczność studencką na 61. EPICKI RAJD POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ, który odbędzie się w dniach 29.04 – 2.05 – RAJDuj się z nami w majówkę!
Dla tych co nie wiedzą czym jest rajd, już śpieszymy z odpowiedzią
Rajd to 4 dni imprezy w Zarzeczu nad Jez. Żywieckim! , możliwość nawiązania nowych znajomości, spędzenia niezapomnianych chwil w gronie znajomych, dyskoteki, imprezy, ogniska, turnieje, zabawy, trasy górskie, karaoke i…
KONCERT!
W tym roku będziecie mogli usłyszeć na żywo „Rapapara, rapapara… i jak to dalej leciało…przekonamy się już niedługo
Jak dostać się na Rajd? transportem zorganizowanym Autostopem lub z Trasy Górskie 61. Rajdu Politechniki Krakowskiej !
Spieszcie się!
Link do biletów: https://goingapp.pl/polecamy/
Link do strony na Fb: https://www.facebook.com/
Link do wydarzenia na Fb: https://fb.me/e/2qziBSu7K
WRAŻEŃ RAJDOWYCH, GWARANTUJEMY NIE ZAPOMNICIE PRZEZ DŁUGI CZAS !!!
Targi Pracy SGGW
Targi Pracy SGGW powracają. Studenci będą mieli szansę znaleźć wymarzoną pracę
Targi Pracy SGGW powracają po trzech latach przerwy. Już 8 marca na Hali Sportowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbędzie się XII edycja wydarzenia. Każdy, kto chce znaleźć wymarzoną pracę i rozwijać się zawodowo, znajdzie tam coś dla siebie.
Targi Pracy SGGW w Warszawie
Tego dnia studenci będą mieli szansę na zapoznanie się z setkami ofert pracy, praktyk oraz staży przygotowanymi przez wystawców z wielu branż. To wyjątkowa okazja na zaznajomienie się z wymaganiami rekrutacyjnymi poszczególnych firm, uzyskanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i bezpośrednie spotkanie z potencjalnymi pracodawcami.
Uczestnicy targów będą mieli również możliwość wzięcia udziału w licznych panelach tematycznych oraz warsztatach doskonalących umiejętności, które są obecnie pożądane na rynku pracy.
Wydarzenie rozpocznie się 8 marca o godz. 9:00 i potrwa do godz. 15:00. Odbędzie się w Obiektach Sportowych SGGW, Budynku 26 (ul. Ciszewskiego 10, 02-786 Warszawa).
Więcej informacji o targach znaleźć można na social mediach:
Link do fanpage:
https://www.facebook.com/
Link do oficjalnego wydarzenia:
https://www.facebook.com/
Konkurs POWER TOWER na Politechnice Koszalińskiej
Koło Naukowe IKS działające na Politechnice Koszalińskiej po raz szósty organizuje konkurs POWER TOWER. Jak co roku zapraszamy uczniów i studentów do zmagań w kategorii Tradycyjnej – wieża klejona z balsy, oraz Nowoczesnej – wieża drukowana 3D. Podczas wydarzenia macie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w projektowaniu i modelowaniu konstrukcji kratowych. Przygotowane modele zostaną sprawdzone pod kątem wytrzymałości. Nauka i świetna zabawa gwarantowane.
ЗА ВАШЕ І НАШЕ МАЙБУТНЄ | ZA PRZYSZŁOŚĆ WASZĄ I NASZĄ
ЗА ВАШЕ І НАШЕ МАЙБУТНЄ | ZA PRZYSZŁOŚĆ WASZĄ I NASZĄ to cykl warsztatów, który pozwoli dostarczyć uczestnikom praktycznych umiejętności, które pomogą przystosować się do nowej sytuacji oraz rozpocząć nowe życie w Polsce.
Podczas czterodniowych warsztatów uczestnicy pozyskają cenne narzędzia, które będą mogli wykorzystać w przyszłości. Będzie to także idealna okazja, by nabyć kwalifikacje niezbędne do rozpoczęcia pracy.
Wśród metod szkolenia znajdą się m.in.: warsztaty, ćwiczenia praktyczne, prezentacje multimedialne oraz inspirujące rozmowy z prelegentami z wieloletnim doświadczeniem. Nie zapominając o najmłodszych – odbędą się specjalne pokazy i warsztaty prowadzone przez Koła Naukowe Politechniki Warszawskiej.
W czasie całego wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rzecz Ukrainy. Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/sspwdlaukrainy
Skill Up! XII - Konferencja szkoleniowo-integracyjna SSPŁ
Już w dniach 8-9 kwietnia odbędzie się XII odsłona Konferencji szkoleniowo – integracyjnej Skill Up! Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej, podczas której uczestnicy będą mieli okazję nabyć wiedzę z takich zakresów jak:
• Tworzenie grafik
• Pozyskiwanie partnerów
• Promocja w social-media
• Autoprezentacja
• Warsztat lidera
• Zarządzanie projektami
Liczymy, że powrót wydarzenia do formy stacjonarnej zapewni jeszcze większą dawkę emocji i pozytywnie wpłynie na zaangażowanie samorządowców.
Warto nadmienić, że osoby działające w organizacji to grupa najbardziej aktywnych studentów Politechniki Łódzkiej, dla których studia to czas rozwijania swoich zainteresowań i pasji oraz działania na rzecz innych. Dzięki temu dbają o rozwój osobisty i kształtują swoją osobowość w kontekście ścieżki kariery.
Dzień Wydziału EEIA 2022
Nadchodzi długo wyczekiwane wydarzenie – Dzień Wydziału EEIA 2022!
Dzień Wydziału, jest to specjalne wydarzenie, które nie tylko promuje nasz Wydział, ale też umożliwia poznanie potencjalnych pracodawców oraz zapewnia dobrą zabawę.
⇒ Ta szósta edycja będzie wyjątkowa, bo w formie HYBRYDOWEJ ⇐
Już 29 marca nadejdzie świetna okazja, aby:
- wziąć udział w interesujących szkoleniach,
- poznać potencjalnych pracodawców i ich oferty staży,
- zapoznać się i dołączyć do jednego z naszych niesamowitych Studenckich Kół Naukowych,
- rozpocząć wspaniałą przygodę z najlepszą Wydziałową Radą Samorządu WEEIA!
Jeśli to dla Was nadal mało – szykujemy niezapomnianą 4 edycję hackathonu EEIA JAM!
Wystarczy, że zbierzecie zespół już teraz, a w dniach 18-20 marca będą na Was czekać:
- 36 godzin rywalizacji w tworzeniu aplikacji i gier komputerowych,
- nowe znajomości,
- atrakcyjne nagrody i niezapomniane przeżycia!
Drodzy uczniowie szkół średnich!
Dzień Wydziału EEIA to wydarzenie nie tylko dla studentów. Nadal nie wiecie który kierunek studiów byłby dla Was najlepszy? Zastanawiacie się co oprócz nauki może Was ciekawego spotkać?
Jeśli na przynajmniej jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście TAK, to wydarzenie jest dla Was.
Już 29 marca:
- będziecie mieć możliwość zapoznania się z naszą ofertą studiów, a także poznać nasz Wydział,
- zapoznacie się z osiągnięciami naszych Studenckich Kół Naukowych, do których będziecie mogli dołączyć już od października,
- będziecie mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych wykładach i przekonać się czy to coś dla Was!
Ponadto dla dociekliwych będzie możliwość wzięcia udziału w Q&A ze studentami, gdzie postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania!
Widzimy się już 29 marca.
Czekamy na Was!
Link do wydarzenia: https://www.
Kobiety w Biznesie
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Koło Naukowe Zarządzania Finansami ,,PROFIT” z Politechniki Lubelskiej organizuje wydarzenie ,,Kobiety w Biznesie”.
Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 6 marca o godzinie 11:00 na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.
Inicjatywa ma na celu przybliżenie sylwetek Kobiet, które odegrały znaczną role w świecie nauki i biznesu. Dodatkowo wydarzenie będzie okazją do wspólnej integracji.
Zaproszeni Goście podzielą się z uczestnikami wydarzenia swoją drogą do osiągnięcia sukcesu, doświadczeniem i wiedzą, którą zdobyli przez lata swojej pracy.
Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://fb.me/e/1UTzAISvk
Kościuszkon
Na wydarzeniu odbędą się targi pracy, na których będzie możliwość rozmowy z przedstawicielami firm z branży IT, oraz wzięcia udziału w ciekawych prelekcjach organizowanych przez przedstawicieli firm oraz nauczycieli Politechniki Krakowskiej. Wszystkie atrakcje będą dostępne przez 2 dni.
Informacje o turnieju:
Rozpoczyna się w niedzielę i trwa około 24 godzin.
Zbierz 2-4 osobową drużynę lub zapisz się sam, a my pomożemy Ci ją zebrać.
W ramach Hackathonu będzie można stworzyć aplikacje w dowolnej technologii, dotyczącą jednej z 3 kategorii. Więcej informacji w wydarzeniu.
Dla 3 najlepszych drużyn przewidujemy atrakcyjne nagrody pieniężne.
Dla uczestników przewidujemy paczki gadżetów, dedykowane prelekcje przed turniejem, pizzę i ciepły posiłek rano, napoje oraz strefę odpoczynku. Udział zarówno w turnieju jak i prelekcjach jest bezpłatny. Ruszamy 5 marca o godzinie 11:00 w Klubie Kwadrat. Zakończenie wydarzenia przewidujemy na poniedziałek 6 marca w godzinach popołudniowych.
Obserwuj nas na wydarzeniu, żeby nie ominęły Cię żadne informacje: https://www.facebook.com/
Studentpro.pl
Zbliża się początek roku akademickiego, a wraz z nim rusza nowa inicjatywa: StudentPro.pl. Będą to artykuły oraz podcasty skierowane do proaktywnych studentów zaangażowanych w koła naukowe, organizacje i samorządy studenckie.
Tematyka podejmowana w artykułach i podcastach to m.in:
pozyskiwanie funduszy,
budowanie zespołów wolontariuszy,
realizacja projektów,
promocja i dbanie o wizerunek.
Cały projekt ma również na celu zachęcać młodych ludzi do angażowania się społecznie.
www: studentpro.pl
FB: facebook.com/StudentPropl/
IG: instagram.com/studentpro.pl/
IN: linkedin.com/in/nawirski
Koncert charytatywny "Studenci dla Ukrainy"
Koncert charytatywny „Studenci dla Ukrainy” jest inicjatywą Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej mającą charakter podziękowania dla wszystkich studentów oraz pracowników Politechniki Gdańskiej zaangażowanych w zbiórkę rzeczy dla uchodźców z Ukrainy.
Wieczorem 24 kwietnia na scenie Akademickiego Klubu Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa” wystąpi piętnastu muzyków z Trójmiasta, chcących swoją twórczością okazać wdzięczność wolontariuszom oraz osobom związanym z akcją #SolidarnizUkrainą. W trakcie przerw koncertowych, we współpracy z Fundacją Gdańską przeprowadzona zostanie licytacja charytatywna, podczas której wylicytowane zostaną przedmioty przekazane organizatorom przez społeczność akademicką Politechniki Gdańskiej. Wydarzenie zakończy część rozrywkowa, z konkursami oraz atrakcjami dla studentów. Wszystkie zebrane środki przekazane zostaną na rzecz akcji “Gdańsk Pomaga Ukrainie”.
Link do zbiórki: https://ukraina.
W dniach 26-28.11.2021 r. odbędzie się trzydniowy cykl prelekcji oraz szkoleń Inżynier z Kulturą 2021. Poruszana tematyka będzie dotyczyła szeroko pojętej etykiety kulturowej oraz zagadnień biznesowych. Wydarzenie jest dedykowane dla wszystkich studentów Akademii Górniczo – Hutniczej oraz jej absolwentów. Celem projektu jest przybliżenie uczestnikom istoty kompetencji miękkich w środowisku biznesowym oraz ich praktyczne zastosowanie podczas prowadzonych przez specjalistów warsztatów. Inżynier z Kulturą 2021 to przede wszystkim teoria i praktyka w jednym. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać teoretyczne podstawy, by następnie móc wykorzystać nabytą wiedzę podczas warsztatów szkoleniowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-28.11.2021 r. w Centrum Dydaktyki AGH (Budynek U2), znajdującego się przy ulicy. Reymonta 7 w Krakowie. Zapisy na wydarzenie możliwe są na stronie: https://app.evenea.pl/event/izk2021/. Szczegółowy harmonogram prelekcji oraz warsztatów dostępny jest na Facebooku Inżyniera z Kulturą: https://www.facebook.com/inzynier.z.kultura.agh oraz na stronie internetowej: https://www.inzynierzkultura.pl/.
Granice mogą być różne – kulturowe, społeczne, ekonomiczne, technologiczne, fizyczne, psychologiczne, wiekowe etc. Czy jesteśmy w stanie je przekraczać? Co możemy zrobić by poczuć wolność od ograniczeń? Pod hasłem tegorocznej edycji kryją się prelegentki i prelegenci oraz idee, które w różnych obszarach swojego działania przekraczają granice możliwości, wyobraźni czy wybijają się z codziennej rutyny życia. Forum Uczelni Technicznych ma zaszczyt być patronem medialnym TEDxLublin Zapraszamy do wzięcia udziału- ostatnia szansa na zdobycie biletów bo wydarzenie jest już dzisiaj! Tych, którym się nie uda pocieszamy – na naszym Instagramie będzie można śledzić wydarzenie, dzięki czemu poczujecie się jakbyście tam byli! Idealnie prawda?
Forum Uczelni Technicznych objęło patronatem Sesję Mistrzów na Politechnice Krakowskiej. Jest to wydarzenie towarzyszące Uczelnianej Studenckiej Sesji Kół Naukowych. W związku z ograniczeniem działalności Uczelni przez pandemię koronawirusa wielu studentów, przede wszystkim tych z pierwszego roku, nie miało okazji zapoznać się ze studenckim ruchem naukowym. Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej zaprosił do udziału w wydarzeniu najlepsze koła naukowe ze wszystkich Wydziałów. Każde z nich będzie miało możliwość zaprezentowania swojej działalności, osiągnięć oraz planów na przyszłość, zachęcając przy tym studentki i studentów do angażowania się w dodatkowe działania na Politechnice Krakowskiej.
Sesja Mistrzów debatą wprowadzającą „Rola PK we wsparciu najzdolniejszych studentów”, w której wezmą udział JM Rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr. hab inż. Andrzej Białkiewicz, Kierownik FutureLab mgr Monika Firlej-Balik, Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości mgr Agnieszka Gołąb oraz przedstawiciel Biura Karier mgr Maja Ziętara. Na koniec wystąpi gwiazda-niespodzianka, znana z działalności na portalu YouTube.
Gala Aktywności Środowiska Studenckiego Politechniki Łódzkiej 2021 jest przedsięwzięciem, którego podstawową ideą jest zaprezentowanie i docenienie działań studentów.
Pierwsza edycja wydarzenia miała miejsce w 2018 roku! Obecnie Gala wpisana jest na stałe w studenckie tradycje Politechniki Łódzkiej. Jest ona doskonałą okazją do doceniania i wyrażenia uznania wobec pracy i zaangażowania osób, które mają wpływ na rozwój uczelni, a także na budowanie jej pozytywnego wizerunku wśród uczelni wyższych w Polsce. Istotny element uroczystości stanowi prezentacja i wyróżnienie najbardziej innowacyjnych i zróżnicowanych pod względem kategorii projektów zrealizowanych przez Koła Naukowe. Podczas wydarzenia nagrodzeni zostaną także wybitni studenci wyróżniający się w dziedzinie sztuki, nauki, czy też biznesu.
Pokaz Talentów Politechniki Warszawskiej 2021! Już 1 czerwca, najbardziej uzdolnieni studenci uczelni , zwycięzcy eliminacji w swoich jednostkach, wezmą udział w Finale i zaprezentują swoje talenty na koncercie z transmisją na żywo w Centralnym Klubie Studentów Politechniki Warszawskiej ‘Stodoła’ Nie możecie tego przegapić!
Hackathon to wydarzenie kierowane do programistów, grafików, kierowników projektów i innych osób zajmujących się na co dzień tworzeniem oprogramowania oraz związanymi z tymi środowiskiem. Idea wydarzenia polega na podzieleniu specjalistów w zespoły, które pracują ciągle przez dobę nad rozwiązaniem przedstawionego im problemu.
Drodzy miłośnicy dobrych grzybów i herbaty! Nadeszła jesień, deszcz popadał….. czas wybrać się ma grzyby! Niestety na Politechnice Warszawskiej nie ma miejsc, z których wrócimy z pełnym koszykiem tych przysmaków dlatego….. Już 17 października 2021 roku widzimy się na największym grzybobraniu tej jesieni.
Tego roku TEDxAGHUniversity powraca, w całkowicie nowym stylu! Nieraz, dzięki 18-minutowym prelekcjom doznałeś olśnienia i Twoje dotychczasowe myślenie zmieniło się o 180º? TEDxAGHUniversity 2021 wyzwoli w Tobie kreatywną duszę! Dzięki trzem blokom tematycznym, każdy znajdzie idealną inspirację dla siebie. Celem jest rozwijanie „ideas worth spreading” pod motywem, który zna całe AGH – WIEDZA, PASJA, WIĘŹ.
Kopalnia Talentów AGH, czyli studencki talent show! Jest to konkurs, którego celem jest zaprezentowanie swojego niepowtarzalnego talentu i możliwość pokazania się na wielkiej scenie. Wśród studentów uczelni technicznej, jaką jest Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, oprócz inżynierskich i programistycznych umysłów skrywa się wiele artystycznych dusz i to właśnie te osoby chcemy promować. Castingi, przeprowadzone w marcu, pozwoliły nam na wybór laureatów, którzy już niebawem zawładną sceną największego klubu w Krakowie, Akademickiego Centrum Kultury – Klubu Studio. Jury, składające się ze znanych osobistości, spośród finalistów wybierze zwycięzców, którzy zyskają wielką sławę i zostaną odpowiednio nagrodzone. Dodatkowo artysta lub zespół, w wyniku głosowania widzów, otrzyma nagrodę publiczności. Wszystko to już niebawem. Zapraszamy bardzo serdecznie na Wielki Finał Kopalni Talentów AGH już 11 maja 2021 roku.
Red Bull Basement to globalna platforma przeznaczona dla studentów, którzy w otaczającej ich rzeczywistości dostrzegają możliwość wprowadzania innowacji. Program obejmuje szkolenia i opiekę mentorską na kolejnych etapach pracy nad pomysłami. Projekt zakończony się globalnymi warsztatami, w których wezmą udział twórcy najlepszych pomysłów.
Studencka Konferencja Naukowa to miejsce, w którym możesz dzielić się swoją pracą naukową, odkrywać nowe możliwości między różnymi dziedzinami badań, nawiązywać nowe przyjaźnie ze studentami z całej Europy i opowiadać o pierwszych sukcesach w swojej karierze naukowej. Jest to jedyna w swoim rodzaju konferencja, której celem jest wspieranie młodych naukowców i jest to zdecydowanie najtańsza możliwość udziału w takim.
Napój czy jednak potrawa będąca zupą? Początki sięgają mitologii chińskiej, w której cesarz Sennong znany z umiejętności uprawy roślin oraz medycyny ziołowej zapoczątkował sztukę parzenia herbaty. Przez wiele lat sposoby na spożywanie ulegały modyfikacjom, najczęstszymi z nich było żucie świeżo zerwanych liści czy najbardziej popularne zalewanie wrzącą wodą. Jednym z równie istotnych zastosowań jakie miała herbata jest użycie jej jako bazy do zupy. W południowych Chinach do wywaru dodawano różne składniki jak ryż, imbir lub sezam. Cha Yi czyli sztuka parzenia herbaty jest niezwykle zakorzeniona w całej historii Chin. Odnosi się bowiem do fundamentów społeczeństwa. Moralność, filozofia oraz religia stały się nierozłączne z kunsztem spożywania herbaty i właśnie w takim połączeniu stały się medium do zrozumienia prawdy i konotacji życia. Artyzm w całej ceremonii wymaga niezwykłego skupienia i samodoskonalenia umiejętności. Zapraszamy na udział w wydarzeniu organizowanym przez Klub Herbaty Politechniki Warszawskiej, w którym dowiecie się więcej o historii, tradycji, sztuce i manierach spożywania chińskiej herbaty
Studencka Kultura! – spotkania z kulturą online to projekt tworzony przez Fundację Samorządu Studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w ramach wsparcia ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Dzięki nim udało się zorganizować różnorodne wydarzenia kulturalne w nowej formie – możliwe jest wyłącznie uczestnictwo za pośrednictwem sieci. Wydarzenia są całkowicie darmowe, skierowane głównie do studentów i społeczności akademickiej.
Wrocławski Dzień Młodego Elektryka jest to wydarzenie adresowane do młodych osób, którzy uczą się w techniku bądź liceum. Podczas tego dnia, dla uczestników przeprowadzany zostanie wykład o tematyce związanej z elektrotechniką oraz laboratoria, które będą prowadzone przez członków Akademickiego Koła SEP działającego przy Politechnice Wrocławskiej pod opieką Pracowników naukowych PWr. Jedną z atrakcji również jest to, że studenci oprowadzają uczniów po murach naszej Uczelni. W tym dniu pokazywane są im różne laboratoria od Laboratorium Robotyki po Laboratoria Inteligentnych Instalacji, gdzie młodzi ludzie mogą oswoić się z laboratoriami, a także zaznajomić z atmosferą panującą na Naszej Uczelni. Wydarzenie odbędzie się w dniu 26 marca 2019.
I edycja wydarzenia organizowanego przez Fundację INOTECH, będzie miała miejsce 25 sierpnia 2020 roku, a cała konferencja odbędzie się w formie online. MIK-21 jest unikalnym przedsięwzięciem Fundacji INOTECH, które z pewnością wejdzie na stałe do polskiego ekosystemu konferencji naukowych, będąc miejscem wymiany opinii i spostrzeżeń oraz polem do pracy nad innowacjami i konkurencyjnością polskich rozwiązań.
Całe wydarzenie rozpocznie się wspólnym spotkaniem, dla wszystkich uczestników oraz partnerów, następnie będzie podzielone na bloki tematyczne, które obejmują takie aspekty jak: zarządzanie, ekonomia, finanse, ekologia, prawo, nowoczesne technologie, czy innowacje.
Po zakończeniu Konferencji będzie wydana monografia, przez Instytut Naukowo-Wydawniczy „SPATIUM” sp. z o.o. który specjalizuje się w wydawaniu monografii naukowych i podręczników akademickich z zakresu nauk technicznych, ekonomicznych, pedagogicznych, humanistycznych i medycznych.
Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące Konferencji są dostępne na stronie internetowej www.inotech.org.pl, a zainteresowani studenci dodatkowo mogą kontaktować się z komitetem organizacyjnym MIK-21 poprzez adres mailowy: mik21@inotech.org.pl.
Na Politechnice Warszawskiej funkcjonuje obecnie ponad 100 Kół Naukowych i Organizacji Studenckich, działających we wszystkich dziedzinach nauki i techniki – od biotechnologii, przez wytwarzanie nowoczesnych materiałów, aż po konstrukcję zaawansowanych technologicznie robotów i pojazdów, a także organizację ciekawych projektów urozmaicających życie studenckie. Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „KONIK” umożliwiają nowym studentom zapoznanie się z ich działalnością, a tym samym znalezienie sobie miejsca, w którym student jest w stanie zaspokoić swoje ambicje.
Więcej informacji: konik.sspw.pl
EBEC Poland 2019 to trzynasta polska edycja Europejskiego Konkursu Inżynierskiego EBEC. Przez uczestnictwo w konkursie studenci z 6 uczelni technicznych w Polsce mogą sprawdzić wiedzę teoretyczną, którą zdobyli na studiach, w praktycznych problemach i zadaniach. Drużyny biorą udział w jednej z dwóch kategorii: Case Study, gdzie ich zadaniem jest podanie analitycznego rozwiązania danego problemu, oraz Team Design, w którym głównym celem jest zbudowanie z dostępnych materiałów maszyny lub urządzenia, które spełni kilka danych zadań. Pod koniec uczestnicy obu kategorii muszą zaprezentować wyniki swojej pracy przed jury, składającym się z przedstawicieli uczelni, partnerów merytorycznych oraz firm. W celu podkreślenia międzynarodowej rangi naszego konkursu prezentacje odbywają się w języku angielskim. Zwycięzcy konkursu w obu kategoriach staną przed szansą na rywalizację z drużynami z całej Europy w czasie Wielkiego Finału w lipcu tego roku, w Turynie!
Więcej informacji: www.ebec.pl
SMART MEDIUS HACKATHON to wydarzenie, podczas którego powstaną nowe rozwiązania z obszaru medycznego z uwzględnieniem poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Rzeszowa. Inicjatywę zapoczątkowało Centrum Medyczne MEDYK we współpracy z Miastem Rzeszów (Rzeszów Smart City). Założeniem hackathonu jest skupienie ludzi z branży: programistów, grafików, inżynierów, projektantów stron internetowych oraz pasjonatów oprogramowania w celu stworzenia użytecznego programu z obszaru medycyny i zdrowia.
Więcej informacji znajdziecie już wkrótce na www.mediushackathon.pl
Rejestracja: https://hackathonrzeszow.evenea.pl/
„Synergia 2.0” skierowana jest do studentów, doktorantów, Władz Uczelni oraz Nauczycieli Akademickich Uczelni Badawczych. Oprócz rozwoju badań i stworzenia ośrodków badawczych warto również skupić się na przyszłości kształcenia na Uczelniach Badawczych. Głównym założeniem projektu jest zidentyfikowanie obszarów dydaktyki wymagających poprawy, w celu podniesienia jakości kształcenia. Przeprowadzone zostaną również szkolenia
z zakresu praw i obowiązków wynikających z nowej ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce dla studentów oraz doktorantów.
Projekt odbędzie się w dwóch etapach: spotkania na Uczelniach (dopuszczamy również możliwość przeprowadzenia spotkania zdalnie) oraz podsumowanie. Finalnym produktem spotkań na Uczelniach będzie raport zawierający opis stanu faktycznego oraz zbiór pomysłów na rozwiązania wypracowane przez społeczność Akademicką Uczeni. Etap końcowy odbędzie się w formie konferencji, na której nastąpi porównanie raportów indywidualnych. Jego celem będzie stworzenie jednego ogólnego raportu zawierającego również komentarze ekspertów. Będzie to zbiór cennych wskazówek dla wszystkich Uczelni w Polsce.
Forum Inżynierów Przyszłości jest miejscem, w którym można przedstawić potrzeby rynku pracy w gronie osób, które chcą zadbać o przyszłość polskiej gospodarki. Wspólnie zastanowimy się nad wykształceniem absolwentów szkół wyższych, potrzebach rynku pracy i sytuacji na uczelniach, kształcących przyszłą wykwalifikowaną kadrę.